Nový Ford Tourneo Custom přijde v roce 2023. Co o něm víme?

Ford Tourneo Custom aktuálně patří mezi nejžádanější velkoprostorové vozy na českém trhu, české zákazníky tak jistě bude zajímat zpráva, že automobilka už pracuje na nové generaci této středně velké osobní dodávky, odvozené od užitkového Transitu Custom. Automobilka Ford již oficiálně oznámila, že nová generace středně velkého užitkového modelu Transit Custom se začne vyrábět v první polovině roku 2023. Uvidíme ji však již co nevidět, konkrétně elektrická verze nového Transitu Custom má debutovat 9. května. V rychlém sledu by měl následovat právě i nový Ford Tourneo Custom.

Podobu novinek již naznačuje první snímek. Nové Tourneo/Transit Custom se však na něm ukrývají ve tmě, a tak můžeme odhadovat vlastně jen světelný podpis. Víme tak, že se počítá se světelnou lištou vedoucí přes celou šíři přídě auta.

Rozsáhlá elektrifikace

Ford přitom potvrdil, že nová generace Transitu Custom i Tournea Custom bude nově dostupná také ve formě čistě elektrického modelu. Právě elektrický Transit Custom se představí co nevidět. Jedná se součást budoucích plánů Fordu. Do roku 2024 představí čtyři nové plně elektrické užitkové modely, a to poté, co minulý měsíc zahájila výrobu plně elektrického modelu E Transit.

Elektromobil doplní plug-in hybrid, mild-hybrid a konvenční model s výhradně spalovacím motorem. Z hlediska pohonů půjde o nejširší řadu v historii Transitu/Tournea Custom. Jedná se o součást plánu Fordu prodávat v Evropě do roku 2030 dvě třetiny dodávek s plug-in hybridním nebo čistě elektrickým pohonem. Stejné deriváty pak nabídne také nástupce VW Transporter, který v rámci aliance Fordu a Volkswagenu využije shodný technický základ jako nový Transit/Tourneo Custom.

„Nová generace Transitu Custom – včetně plně elektrických verzí – posílí Ford na pozici evropské značky užitkových vozidel číslo 1,“ říká Stuart Rowley, prezident evropské divize Fordu.

Produkci všech derivátů nového Transitu Custom bude mít na starosti turecká továrna Ford Otosan ve městě Kocaeli, kde se bude vyrábět také osobní bratr tohoto modelu, Tourneo Custom. V této továrně navíc bude nově vznikat také nástupce Volkswagenu Transporter, a to v rámci strategického partnerství Fordu s touto německou automobilkou.

(vydáno 24. března 2022 8:43, aktualizováno 21. dubna 2022 18:42)

Jeden myslel na “Nový Ford Tourneo Custom přijde v roce 2023. Co o něm víme?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.