Mercedes-Benz EQG se rýsuje. Co čekat od elektrické třídy G?

Mercedes-Benz v rámci postupného přechodu k elektromobilitě postupně rozšiřuje svoji elektrickou řadu EQ. Její součástí do budoucna bude i model nazvaný Mercedes-Benz EQG, elektrický derivát offroadu třídy G. Co od této novinky očekávat?

Nutno podotknout, že na nové EQG si ještě nějakou dobu počkáme. S uvedením nového Mercedesu EQG se totiž počítá pro druhou polovinu roku 2024, což by nakonec mohlo být o rok dříve proti původním plánům To by znamenalo, že sériové provedení dorazí tři roky po konceptu, který debutoval v roce 2021 na mnichovském autosalonu.

Souvisí to s použitím moderní techniky. Nejnovější zprávy ze Stuttgartu naznačují, že Mercedes-Benz EQG použije novou generaci baterií. Akumulátor vyvinutý ve spolupráci s americkou společností Sila Nanotechnologies využije silikonovou anodu a nové chemické složení článků. Cílem je zajistit větší kapacitu při zachování co nejkompaktnějších rozměrů. Poprvé bylo toto řešení ukázáno v konceptu EQXX, přičemž Mercedes s ním počítá i v sériové výrobě.

Samotný technický základ poskytne třída G. Její rámový podvozek ale bude notně upraven, aby zvládl pojmout elektrické pohonné ústrojí. To má přitom použít hned čtveřici elektromotorů, dva vpředu a dva vzadu, což má být perfektní náhrada za pokročilý pohon všech kol s třemi diferenciály výchozí třídy G. Cílem totiž je, aby i EQG byl schopný teréňák.

(vydáno 24. srpna 2022 7:18, aktualizováno 23. září 2022 7:18)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.