Kia odhaluje design EV6, prvního elektromobilu nové řady

Kia EV6 2021

Kia věří elektromobilům, a tak podobně jako další automobilky zakládá rodinu modelů vyhrazenou právě elektrickému pohonu. První zástupce nové řady se jmenuje Kia EV6 a představuje se na prvních snímcích.

„EV6 je zhmotněním záměrů naší značky, sloganu ‚Movement that inspires‘, jakožto i naší nové designové filozofie,“ říká o novince Karim Habib, viceprezident a vedoucí globálního návrhářského centra Kia.

Nový design

Design EV6 se řídí novou designovou filozofií Kia ‚Spojené protiklady‘, inspirovanou kontrasty typickými pro přírodu i samotné lidstvo, která se postupně objeví také na dalších modelech značky. Nová filozofie využívá ostrých linií a high-tech detailů. Auto je přitom dílem spolupráce tří designérských center Kie, v korejském Namyangu, německém Frankfurtu a kalifornském Irvine.

Konkrétně vpředu najdeme nově pojatý tygří nos, charakteristický detail vozů Kia, zde přizpůsobený elektrickému pohonu. Přívody vzduchu pod světly opticky rozšiřují čelní partii vozu s důrazem na jeho high-tech image. Výsledkem optimalizace proudění vzduchu v zájmu co nejlepší aerodynamiky je vedení vzduchu od přídě skrz plochou podlahu vozidla a v prostoru pod podlahou.

Zboku zaujme zkosené čelní sklo navozující pocit dynamiky, zatímco mohutné boky na zádi vozu dodávají karoserii objem. Charakteristická křivka ubíhající podél spodní části dveří se stáčí vzhůru k blatníkům zadních kol, aby opticky prodloužila profil vozidla. Vzadu zase nechybí markantní střešní spoiler.

Uvnitř Kia slibuje bohatý prostor, umožněný elektrickým pohonem. Specialitou je pak zakřivený displej systému audio-vizuální navigace. Obrazovka táhnoucí se od volantu napříč středem vozidla zahrnuje přístrojový štít před řidičem a systém palubního infotainmentu a navigace nad středovým panelem. Ovládání mají na starosti dotykové plochy.

Technický základ představeného crossoveru poskytuje modulární platforma E-GMP vyvinutá koncernem Hyundai-Kia pro potřeby elektromobilů. Půjde o první vůz značky Kia s touto architekturou, který jako vůbec první v sériové podobě používá crossover Hyundai IONIQ 5.

Jednoduché jméno souvisí se snahou automobilky jasně dát najevo, který automobil v nabídce nese elektrický pohon. Předponu EV tak ponesou vyhrazené elektromobily s akumulátorovým pohonem. Dále bude následovat číslo odpovídající zařazení daného vozidla v rámci modelové řady. EV6 tedy podle všeho bude spíše větší model, který svým jménem dává prostor i pro menší sourozence.

Kia EV6 bude kompletně oficiálně odhalena ještě během března 2021, a to prostřednictvím speciální online prezentace.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *