Český trhNovinky

Volkswagen ID.4 přijíždí k prvním českým zákazníkům. Základní cena se vejde do milionu

Volkswagen oficiálně zahajuje prodej elektrického modelu ID.4 na českém trhu. Autorizovaní prodejci značky Volkswagen budou od 15. března nabízet zájemcům zkušební jízdy a současně také předají první vozy zákazníkům, kteří si již ID.4 objednali v rámci předprodeje. První česká cena elektřinou poháněného SUV Volkswagen ID.4 činí 991.900 Kč.

Tato částka se vztahuje na základní výbavový stupeň City s elektromotorem o výkonu 107 kW a bateriemi s kapacitou 52 kWh. Připlatit si ale lze i za výkonnější provedení se 125 kW, které v základní výbavě přijde na 1.030.900 korun. Základní výbava zahrnuje 18″ ocelová kola, multifunkční volant, parkovací senzory vpředu i vzadu, adaptivní tempomat s funkcí stop & go, ambientní osvětlení, dvouzónovou automatickou klimatizaci nebo diodové světlomety. Nechybí ani navigace s 10″ dotykovým displejem nebo vyhřívání volantu a předních sedadel.

„Po velmi úspěšném předprodeji můžeme konečně ukázat našim zákazníkům zcela nové elektrické SUV ID.4 naživo,“ říká Patrik Fejtek, ředitel divize Volkswagen osobní vozy společnosti Porsche Česká republika.

V České republice je již na 100 exemplářů tohoto elektřinou poháněného SUV, z nichž některé už zamíří ke svým majitelům. Všechny vozy dodané pro oficiální uvedení modelu ID.4 na český trh disponují již nejnovějším softwarem s označením „ID.Software 2.1“. Toto řešení poprvé umožňuje pravidelné aktualizace vozidla technologií „Over-the-Air“, aniž by zákazník musel do servisu. Od léta bude Volkswagen majitelům elektromobilu ID.4 poskytovat každé tři měsíce aktualizace, které budou zahrnovat kromě optimalizace softwaru také nové funkce a možnosti individualizace.

Nabízené portfolio je sestaveno z předem nakonfigurovaných verzí různého charakteru a určení, které sahají od základní výbavy City (od 991.900 Kč) až po Max (od 1.486.900 Kč). Již brzy navíc doplní také vrcholná verze ID.4 GTX s pohonem všech kol a výkonem 220 kW.

David Bureš

David Bureš je zakladatel a vedoucí redakce serveru Česko-slovenský auto katalog. V minulosti dlouhá léta působil na největším automobilovém magazínu v Česku, v roce 2022 rozjel tento projekt ČSAKA.cz. Miluje vozy značky Lamborghini, na autě hledá kombinaci každodenní praktičnosti a zábavného charakteru.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *