SsangYong v roce 2023: Facelifty i důležitá novinka

SsangYong je po svém návratu na český trh u nás opět etablovanou značkou. Za loňský rok byl korejský výrobce 16. nejprodávanější značkou na českém trhu. Chystané novinky jsou tak mezi českými zákazníky napjatě očekávané. Co SsangYong pro rok 2023 chystá?

Bude to hned několik zajímavých novinek. Dvě z nich už naznačují samotné webové stránky českého zastoupení značky. Aktuálně totiž z tuzemské nabídky zmizely modely Tivoli a Grand Tivoli, což má svůj důvod. „Tivoli a Tivoli Grand aktuálně nejsou dostupné pro objednání do výroby, a to z důvodu přípravy jejich faceliftovaných verzí automobilkou SsangYong,“ vysvětluje Ondřej Holický z českého zastoupení značky SsangYong na českém trhu.

Bližší termín uvedení těchto faceliftovaných variant nicméně v tuto chvíli nemáme, stejně jako novinky, co od nich očekávat. Pravděpodobné jsou stylistické retuše i technické novinky. Zcela vyloučen není ani příchod čistě elektrické varianty.

Vedle dvou faceliftů svých malých SUV však dorazí jedna úplná novinka, kterou si SsangYong připravil na druhou polovinu roku 2023. „Letos na podzim by měl dorazit na český a slovenský trh nový model – SsangYong Torres, velikostně zařazený mezi Korando a Rexton,“ přiznává Holický.

Již dříve odhalený automobil sází na hranatou karoserii inspirovanou historickými modely SsangYong. Dostupný bude s benzinovým čtyřválcem T-GDI, vedle dvoukolky má nabídnout i pohon všech kol.

SsangYong je za loňský rok 16. nejprodávanější značka na českém trhu. Za rok 2022 má korejský výrobce v Česku na svém kontě 2.345 registrací, o, bezmála 130 % více než o rok dříve. Nejžádanějším modelem bylo Korando s 1.241 registracemi, následované Tivoli se 252 registrovanými kousky.

Novinky dalších značek pro rok 2023:

David Bureš

David Bureš je vedoucí redakce serveru Česko-slovenský auto katalog. V minulosti dlouhá léta působil na největším automobilovém magazínu v Česku, v roce 2022 rozjel projekt ČSAKA.cz. Miluje vozy značky Lamborghini, na autě hledá kombinaci praktičnosti a zábavného charakteru.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *