Alfa Romeo v roce 2023: Facelifty i sporťák

Alfa Romeo opět pracuje na své budoucnosti, přičemž rok 2023 bude další krok v opětovné expanzi značky. Italský výrobce má pro příští rok množství plánů, přičemž ten nejzajímavější se týká návratu do segmentu sportovních automobilů.

„Uvidíte něco v oblasti sportovnosti v první polovině roku 2023,“ uvedl šéf automobilky Alfa Romeo Jean-Philippe Imparato v rozhovoru s novináři v červenci 2022. Konkrétnější však nebyl, v tuto chvíli tak nevíme, zda půjde o sériový automobil, nebo třeba jen jeho vizi prostřednictvím konceptu.

Známá zatím není ani koncepce. Imparato přiznává, že se aktuálně teprve řeší, zda půjde o vůz se spalovacím motorem nebo elektromobil. I to nahrává tomu, že půjde spíše jen o studii – v případě sériového auta by tak blízko před odhalením koncepce auta byla již dávno známá. Ostatně v minulosti se mluvilo o tom, že Alfa Romeo nabídne sportovní model až někdy ve vzdálenější budoucnosti.

Nejčastěji se přitom spekuluje o tom, že by sportovní novinka Alfy Romeo mohla využít základ v Maserati MC20. Superauto trojzubce totiž nabídne výběr mezi šestiválcovou a elektrickou verzí. Design by pak mohl odkazovat na slavné T33 Stradale, což nepřímo potvrdil i sám Imparato s tím, že v historii značky jsou i další ikonické nápady k použití.

Novinky pro Stelvio a Giulii

Rok 2023 bude ale také ve znamení modernizace stávajících modelů. faceliftu se dočkají jak sedan Giulia, tak odvozené SUV Stelvio. Jejich inovované verze se představí možná ještě před koncem letošního roku, s tím, že se tyto Alfy začnou prodávat právě v roce 2023. Zákulisní zprávy přitom z hlediska změn hovoří o inovovaných světlometech, což naznačují i špionážní snímky prototypů. Často se spekuluje také o příchodu mild-hybridních verzí, čímž by Alfa Romeo pokračovala v elektrifikaci nabídky. Na podzim má ostatně na trh vstoupit plug-in hybridní verze SUV Tonale.

Naopak malého SUV Alfa Romeo Brennero se nakonec v roce 2023 nedočkáme. Šéf automobilky potvrdil, že připravovaný nepřímý nástupce modelu MiTo dorazí až v roce 2024. A hlavně neponese označení Brennero. Výrobce prý uvažuje nad jiným jménem, které má respektovat historii značky. Že by to byla třeba Alfetta nebo Alfasud?

Dlouhodobější budoucnost Alfy Romeo pak má být ve znamení velkého modelu chystaného pro rok 2027. Jeho zajímavostí bude vývoj v Severní Americe. Výroba však bude probíhat v Evropě, jak potvrdil Imparato. Nejpravděpodobnější přitom je, že Alfa pro rok 2027 bude nějaký velký crossover. Bude elektřinou poháněný, v rámci plánů na plnou elektrifikaci nabídky značky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.