Novinky Suzuki: 5 elektroaut včetně Jimny EV

Suzuki eVX Concept 2023

Suzuki jako značka orientovaná na levné automobilky zatím v oblasti elektroaut není tak aktivní. To se ale v následujících letech má zásadně změnit. Japonská automobilka oznamuje své strategické plány do roku 2030, které počítají s významnou expanzí na poli elektroaut. Jaké novinky Suzuki v následujících letech chystá?

Konkrétně pro Evropu Suzuki chystá hned pět modelů s elektrickým pohonem, které na trh uvede do fiskálního roku 2030. Cílem je postupně prodávat na evropských trzích 80 % elektromobilů, zbytek evropských prodejů mají tvořit hybridy.

Suzuki přitom chystá SUV i malý vůz segmentu B s elektrickým pohonem. Elektrické novinky Suzuki mají pružně reagovat na ekologické předpisy a potřeby zákazníků v každé evropské zemi. První z nich bude uveden již během fiskálního roku 2024.

Malé SUV i offroad

Který to bude, zatím automobilka neupřesnila. Mohlo by jít nicméně o sériovou verzi konceptu Suzuki eVX, což bude městské SUV velikosti dnešního S-Crossu. Již dříve značka uvedla, že dorazí v roce 2025. Dostupné má být i s pohonem všech kol, koncept měl pak baterie s kapacitou 60 kWh, které by mohla použít i sériová verze.

Důležitou elektrickou novinkou bude také Jimny EV. Automobilka nepřímo potvrdila jeho příchod, zatím však bez bližších detailů. Elektrický pohon má nicméně u offroadu smysl, navíc může pomoci snížit flotilové emise modelové palety značky.

Suzuki přiznalo, že na elektromobilech nadále bude spolupracovat s Toyotou, s nimiž už dnes pracuje na několika projektech. Tato spolupráce se má konkrétně týkat vývoje pokročilých technologií včetně autonomních systémů a bateriových elektromobilů, stejně jako obchodní expanze v perspektivních rozvíjejících se zemích, úsilí o uhlíkovou neutralitu v Indii a také vytváření společnosti založené na recyklaci zohledňující životní prostředí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *