Hyundai v roce 2023: Záplava novinek

Hyundai Tucson NX4 2020

Rok 2023 je už za rohem, a tak už v mnoha případech víme, jaké novinky pro nás automobilky chystají. V případě značky Hyundai se můžeme v roce 2023 těšit doslova na záplavu novinek.

“Po roce 2022, který byl z pohledu produktový novinek spíše chudší, nás v roce 2023 čeká obnova téměř kompletní nabídky na českém trhu,” říká David Pavlíček, PR českého zastoupení značky Hyundai.

Modely i10, i20, i30 (včetně sportovní verze i30 N) a Bayon projdou faceliftem, nicméně ve všech čtyřech případech půjde spíše o kosmetické změny, které se dotknou především designu.

Očekávejme tudíž hlavně stylistické změny, jako jsou upravená světla nebo pozměněné nárazníky. Možností jsou také inovace na poli infotainmentu. Na detaily si nicméně ještě počkáme.

Faceliftem projde také v Nošovicích vyráběný bestseller, kompaktní SUV Tucson. Také v jeho případě se teprve dozvíme, co od modernizace čekat.

Důležitou novinkou pak v roce 2023 bude také druhá generace modelu Hyundai Kona. Ta se představila ještě před Vánoci, do prodeje ale vstoupí právě až v roce 2023. Oproti předchůdci vyrostla, dostala prémiovější interiér a hlavně ještě výraznější design.

Podle dřívějších zpráv nová Kona vyroste, aby vytvořila více prostoru pro podobně velký Bayon. Novinka s interním označením SX2 pak nabídne jak spalovací motory, tak čistě elektrickou verzi.

Nová SUV

Nové generace se dočká také velké SUV Santa Fe. To podle všeho čeká velká stylistická proměna, auto má vsadit na hranaté tvary ve stylu Land Roveru Defender. Zajímavostí je přitom fakt, že aktuální generace Santa Fe (TM) prodávaná od roku 2018 se v roce 2020 dočkala rozsáhlé modernizace, kdy dokonce dostala nový technický základ. Tato “půl generace” tak na trhu vydrží jen poměrně krátce.

V závěru roku navíc Hyundai odhalí své první čistě elektrické auto sportovní divize N, model Ioniq 5 N. Ten využije obdobnou techniku jako Kia EV6 GT s tou samou platformou, což by znamenalo výkon kolem 430 kW a pohon všech kol. I přestože má jít o nejvýkonnější sériový Hyundai v historii značky, vývojáři zdůrazňují, že spíše než o výkon jde u tohoto modelu o zábavu za volantem.

(vydáno 19.12.2022 11:31, aktualizováno 20.12.2022 8:33)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *