Levné SUV: 4 zaručené tipy ke koupi

MG ZS 1.0 T-GDI 2022

SUV dnes patří mezi nejžádanější vozy na trhu. Vyšší posaz pro dobrý výhled nebo vyšší podvozek pro překonání různých nástrah, to jsou hlavní přednosti těchto aut. Ceny možná naopak nejsou tak lákavé jako u konvenčních aut, přesto levná SUV na českém trhu dnes najdeme. Jejich nabídka se navíc v poslední době rozšířila. Hledáte levné SUV a nemůžete si vybrat? Pomůžeme s výběrem. Přinášíme čtyři nejzajímavější tipy. Některé navíc aktuálně lákají na zajímavé cenové zvýhodnění:

Dongfeng Glory 500

Čínská značka Dongfeng je na českém trhu pořád celkem nováčkem, přesto je její nabídka už široce rozkročená. Na její dolní části stojí SUV Glory 500, které sází na nízkou cenovku. Toto městské SUV díky aktuální akci začíná na částce 459.990 Kč. Za tuto cenovku přitom už dostanete benzinovou patnáctistovku o výkonu 78 kW kombinovanou s CVT převodovkou.

Dacia Duster

Dacia a její Duster je už mnoho let typická volba zájemců o levné SUV. Přestože rumunskému SUV vyrostla v posledních letech nová konkurence, stále je to zajímavá volba. I Duster sice zasáhl trend postupného zdražování aut, stále však patří mezi nejlevnější SUV na českém trhu. Aktuálně ceny startují na částce 410.500 Kč za 1.0 TCe (67 kW) a šestistupňovým manuálem.

Navíc nízká cena není její jediná přednost. Dacia Duster vypadá k světu, dnes už v případě zájmu nabízí bohatou výbavu včetně třeba kamerového systému pro sledování okolí vozidla. Navíc pořád nabízí jedny z nejlepších terénních vlastnosti v rámci svého segmentu, i díky příplatkovému pohonu všech kol. Za rohem však už je nová generace Dusteru.

MG ZS

Návrat značky MG na český trh způsobil velký poprask a velký zájem o tuto původem britskou značku, která je dnes v čínských rukou. Odbyt navíc chce dále zvýšit aktuální cenové zvýhodnění. Zaujme aktuální akce na verzi Elegance, která za 479.940 Kč nabízí i takové prvky jako panoramatické střešní okno, bezklíčové odemykání nebo parkovací kameru sledující 360° okolí vozidla.

Menší z nabídnutých SUV, MG ZS totiž při vstupu na český trh vsadilo na superlákavou cenu, kterou navíc kombinuje s povedeným designem nebo komfortním podvozkem. Výbava navíc umí být široká, a to pořád za výtečnou cenu. Vnitřní prostor je navíc slušný, stejně jako kufr.

SsangYong Korando

SsangYong Korando možná nepatří mezi ta nejdostupnější SUV na trhu, základní cena už přesahuje částku 500.000, vzhledem k velikosti, výbavě a schopnostem jde ale pořád o zajímavou nabídku a hlavně v kontextu dnešního trhu se řadí mezi levná SUV. Rozhodně se vyplatí se podívat po verzi Korando Club, které za částku 509.900 Kč nabízí 17“ hliníková kola, multimediální systém s 8“ dotykovým displejem, LED světla denního svícení (přední i zadní), tempomat, kožený volant nebo zadní parkovací kameru.

I v tomto případě přitom cena není jediná silná vlastnost auta. Korando je pohodlné, prostorné SUV s až nečekaně prémiovým interiérem, které se navíc nebojí ani nezpevněných cest, ostatně za příplatek nabízí pohon všech kol.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *