Český trhNovinky

Česká armáda koupí Toyoty Hilux. Nahradí jimi UAZy

Ministerstvo obrany vybralo nejvýhodnější nabídku ve výběrovém řízení na osobní terénní automobily pro Armádu České republiky. Dosluhující vozidla značek UAZ a Land Rover by měly v letech 2021-24 nahradit pick-upy Toyota Hilux.

Předmětem zakázky je pořízení až 1.200 zabezpečovacích vozidel, která budou určena k přepravě pěti osob s materiálem na pozemních komunikacích i v terénu.

„Moderní automobily jsou základem armády a je ostuda, že naši vojáci dodnes používají až 40 let starou techniku. Vybírali jsme z deseti nabídek a vítězná nám zaručí prověřená kvalitní vozidla za výhodnou cenu,” uvedl k zakázce ministr obrany Lubomír Metnar.

„Rámcovou smlouvu chceme podepsat do konce prosince a příští a přespříští rok odebrat zhruba 800 vozidel. Doufám, že nedojde k žádnému zdržení a tato zakázka se nestane obětí konkurenčního boje, jako tomu například bylo u nákupu ručních zbraní od České zbrojovky. U něj ÚOHS zcela potvrdil správnost našeho postupu a podání k přezkumu bylo neúspěšné,” doplnil Metnar.

K podání nabídek bylo v létě vyzváno 12 firem, které o účast ve výběrovém řízení projevily zájem. Ministerstvo obrany následně obdrželo 10 nabídek na čtyři typy vozidel. Ekonomicky nejvýhodnější nabídku nakonec podala společnost Glomex MS, s.r.o, která nabídla Toyoty Hilux za cenu 893 tisíc Kč s DPH za kus. Tato cena přitom zahrnuje servisní služby na 24 měsíců a soupravy dílů pro údržbu a opravy.

David Bureš

David Bureš je zakladatel a vedoucí redakce serveru Česko-slovenský auto katalog. V minulosti dlouhá léta působil na největším automobilovém magazínu v Česku, v roce 2022 rozjel tento projekt ČSAKA.cz. Miluje vozy značky Lamborghini, na autě hledá kombinaci každodenní praktičnosti a zábavného charakteru.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *