Novinky

Hyundai a Kia vstupují do projektu IONITY. Budování rychlonabíječek zrychluje

Jihokorejský koncern Hyundai Motor Group vstoupil jako strategický partner a akcionář do podniku IONITY, který disponuje největší sítí rychlonabíjecích stanic v Evropě. Hyundai Motor Group – včetně značek Hyundai a Kia – urychlí svou účastí v tomto společném podniku rozšiřování sítě vysokovýkonných nabíjecích stanic podél evropských dálnic, a podpoří tak proces směřující k širokému přijetí mobility s nulovými emisemi.

Nabíjecí síť IONITY používá evropský nabíjecí standard CCS (Combined Charging System) a dodává 100 procent elektrické energie z obnovitelných zdrojů. Řidiči elektromobilů tak mohou díky IONITY cestovat nejen s nulovými emisemi, ale také s neutrální bilancí emisí oxidu uhličitého. Jedná se o důležitý krok v zavádění elektromobility v Evropě.

Společnost totiž buduje a provozuje síť vysokovýkonných nabíječek využívajících nejmodernější technologie nabíjení s výkonem až 350 kW. V průměru přitom nabízejí nabíjecí stanice IONITY čtyři nabíjecí přípojky, což zajišťuje dostatečný počet nabíjecích míst pro vícero aut. Jedná se tedy o jakousi alternativu k síti budované automobilkou Tesla.

V českém prostředí aktuálně fungující dvě nabíječky IONITY, v Berouně a Nupakách u Prahy. Další dvě se pak chystají, v Lovosicích a Pávově u Jihlavy.

„Se společností Hyundai Motor Group vítáme mezi našimi akcionáři odhodlaného partnera s mezinárodními zkušenostmi v oblasti elektromobility,“ komentuje nového člena týmu Michael Hajesch, generální ředitel společnosti IONITY.

Společnost IONITY byla založena v roce 2017. Jedná se o společný podnik společností BMW Group, Mercedes Benz AG, Ford Motor Company, Hyundai Motor Group a Volkswagen Group se značkami Audi a Porsche. Firma má své sídlo v Mnichově a zastoupení v norském Oslu.

David Bureš

David Bureš je zakladatel a vedoucí redakce serveru Česko-slovenský auto katalog. V minulosti dlouhá léta působil na největším automobilovém magazínu v Česku, v roce 2022 rozjel tento projekt ČSAKA.cz. Miluje vozy značky Lamborghini, na autě hledá kombinaci každodenní praktičnosti a zábavného charakteru.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *