Legendy 2024: Ceny, datum konání, premiéry a další info

Legendy 2023: Ferrari Daytona SP3

Automobilová slavnost Legendy je dnes již tradiční součástí kalendáře českých automobilových výstav. Nyní je za dveřmi další ročník, Legendy 2024. Kdy a kde se nadcházející ročník oblíbené motoristické přehlídky bude konat? A co od něj očekávat?

Legendy 2024 se tentokrát budou konat začátkem června. Konkrétně to bude o víkendu 1. a 2. června 2024. VIP den pro pozvané hosty či novináře se odehraje v pátek 31. května 2024. Místo konání je už tradiční, i letos Legendy bude hostit pražské výstaviště v Holešovicích. Na ploše více než 180.000 m2 má být prezentováno přes 1.000 aut, historických i moderních.

Legendy 2024: Ceny vstupenek

Vstupenky pro dospělé od 18 do 65 let stojí 650 Kč. Zlevněné vstupné pro studenty, mladistvé od 15 do 18 let, seniory od 65 let nebo osoby s průkazem ZTP či ZTP/P vyjde na 350 korun. Děti od 6 do 14 let zaplatí 100 Kč, mladší ročníky mají vstupné na Legendy 2024 zdarma.

V sobotu budou výstavní plochy otevřeny od 9:00 do 20:00, v neděli pak od 9:00 do 17:00.

Legendy 2024: Vystavená auta

Hlavním tématem letošního ročníku je Anglická noblesa. Představí se tak vozy Mini, Land Rover, Lotus, McLaren, Bentley, Rolls-Royce a dalších značek. Automobily a motocykly budou zastoupeny jak kluby, tak prodejci či importéry. S předním českým sběratelem Václavem Havrlantem tu bude i exkluzivní Pavilon Lotus.

Chybět ale opět nebudou ani vozy dalších značek. Připraven je již tradiční Pavilon Supersportů, kde se představí 15 jedinečných super sportovních automobilů z privátních sbírek a od prodejních galerií.

Mercedes-Benz jako již tradiční partner akce nabídne kromě prezentace historických a současných modelů včetně několika exkluzivních premiér i náhled do budoucnosti. V Praze totiž bude k vidění na jednom místě trojice konceptů: VISION EQXX, CLA Class a Vision One-Eleven naznačující podobu budoucích vozů s trojcípou hvězdou ve znaku.

ZnačkaPremiéra
Aston MartinDB12
KTMX-Bow GT-XR
McLaren750S
Mercedes-BenzG, VISION EQXX, CLA, One-Eleven
Rolls-RoyceSpectre
ŠkodaOctavia facelift

Na Legendy 2024 zamíří i mnohé známé osobnosti, hlavně ze světa motorsportu. Konkrétně třeba Tomáš Ouředníček a Ondřej Klymčiw, kteří povypráví o svých zkušenostech z Rallye Dakar. Těšit se můžete i na Jana Červenku, Martina Machalu nebo Jakuba Rejlka, případně Jana Staňka, známého pod přezdívkou Electro Dad.

Škoda a Hyundai pak umožní si otestovat jejich vybrané vozy.

Historie akce Legendy

Motoristická přehlídka Legendy se poprvé konala v roce 2013. Inspirovala se akcemi, jako je Festival rychlosti v Goodwoodu, kdy hodlala prezentovat sportovní či závodní automobily jak staticky, tak v pohybu. První ročníky se konaly v prostorech Bohnické léčebny. V roce 2018 se akce přesunula do prostor Výstaviště Praha – Holešovice, kde se koná dodnes, s vynucenou pauzou způsobenou pandemií koronaviru.

Fotografie z předcházejících ročníků

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *