GIMS Katar 2023: Co přinese katarský autosalon?

GIMS Katar 2023 teaser

Pořadatelé ženevského autosalonu se dnes podílejí na přípravách nové autoshow v Kataru, jejíž první ročník se bude konat na podzim 2023. Co čekat od akce nazvané GIMS Katar 2023?

Právě kvůli pořádající organizaci se nová automobilová výstava oficiálně jmenuje Geneva International Motor Show Katar (zkráceně GIMS Katar), přestože se přímo ve švýcarské Ženevě nekoná. Letos je GIMS Katar pořádáno poprvé, a to v termínu od 5. do 14. října 2023, díky čemuž se akce odehraje ve stejné době, jako se pojede Grand Prix Kataru Formule 1 na okruhu v Dauhá, která je konkrétně naplánována na 8. října.

GIMS Katar 2023 se primárně uskuteční ve Výstavním a konvenčním centru Dauhá (DECC), kde se mají prezentovat automobilové novinky. Tuto část však doplní také testovací jízdy třeba na závodním okruhu Lusail, kde se pojede katarský závod Formule 1. Počítá se také s první prezentací exponátů chystaného Qatar Auto Museum, které má po plánovaném otevření v roce 2025 ukazovat pozoruhodné světové kolekce vozů od superaut a limitovaných edicí až po závodní a klasické vozy.

Cílem pořadatelů je zprostředkovat automobilovým fanouškům nezapomenutelné a výjimečné zážitky a nabídnout první takovou automobilovou výstavu svého druhu. Do budoucna se má GIMS Katar jednou za dva roky. Rozhodně přitom nemá nahradit GIMS v Ženevě, ženevský autosalon se má totiž vrátit v roce 2024.

Mezi účastníky GIMS 2023 i velké značky

„Datum naší výjimečné události v Dauhá je nyní stanoven a těšíme se, že se plnou parou pohneme vpřed směrem k prvnímu ročníku GIMS Katar. Tato platforma se stane novým špičkovým autosalonem pro Střední východ, který se bude konat v ve stejnou dobu jako prestižní závod Formule 1 v Dauhá. Katar bude více než týden opravdovým festivalem globálních automobilových událostí. Vystavovatelé, média a fanoušci se mohou těšit na velmi očekávaný GIMS Katar v roce 2023,“ říká Sandro Mesquita, šéf pořadatelské organizace.

Účastnící se značky zatím nejsou odhaleny, Mesquita však nekonkrétně mluví o několika významných automobilových výrobcích z Evropy, které se na GIMS Katar 2023 ukážou. Prezentovat mají hlavně své novinky pro středovýchodní trhy.

GIMS Katar 2023 má být součástí otevírání této středovýchodní země světa. Podobně jako loni pořádané mistroství světa ve fotbale má Katar otevřít cestovnímu ruchu. Jestliže dnes Katar navštěvuje asi dva miliony turistů ročně, do roku 2030 jich má být šest milionů ročně. Pomoci tomu mají právě i takové akce. Konkrétně GIMS Katar 2023 by totiž mohlo navštívit až 200.000 lidí.

GIMS Katar 2023: Základní informace

  • Datum konání: 5. až 14. října 2023
  • Místo konání: Výstavní a konvenční centrum Dauhá (DECC)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *