Mazda CX-60 se ukáže co nevidět. Ukázala svůj interiér

Mazda CX-60 teaser

Mazda čile pracuje na nové generaci svých aut. Japonská automobilka přitom již potvrdila, že její součástí bude i zcela nové SUV CX-60, které dorazí také do Evropy. Už známe i jeho datum premiéry, nová Mazda CX-60 se představí 8. března 2022. Co dalšího o tomto novém modelu Mazda CX-60 už víme?

Už víme, že CX-60 bude SUV, které v nabídce doplní stávající modely CX-30 a CX-5. To potvrzuje, že se nebude jednat o náhradu za dosavadní CX-5. Zároveň však není jisté, zda náhodou nepůjde o náhradu za Mazdu 6. Střední třída je na ústupu, a tak by se nabízelo nahradit takový model právě SUV, které má dnes větší obchodní potenciál. A to přestože si Mazda ráda dělá věci po svém. Zároveň víme, že po boku tohoto modelu dorazí i větší Mazda CX-80, s prostorem až pro sedm osob.

CX-60 jako plug-in hybrid i s šestiválcem

Mazda rovněž potvrdila, že novinka „splňuje soudobé ekologické nároky a zároveň bude zárukou požitku z jízdy, který ke značce Mazda nedílně patří“. Konkrétně Mazda tvrdí, že to znamená nasazení nových plug-in hybridů kombinujících benzinový čtyřválec s elektromotorem. Zároveň automobilka představí napjatě očekávaný benzinový šestiválec Skyactiv-X nové generace a také dieselový Skyactiv-D, vše v kombinaci se 48V mildhybridním systémem. I to jsou motory, které CX-60 použije.

Automobilka mimochodem tvrdí, že Mazda CX-60 bude SUV stvořené pro řidiče, kteří skutečně rozumí kvalitě. Nabídnout chce vzrušující jízdní dynamiku, výbavu a technologie, které mají předčit očekávání klientely.

To už se pomalu blížíme do roviny spekulací. Z automobilky už několik měsíců zaznívají zprávy o přípravách nové generace architektury pro velké modely, která tentokrát vsadí na pohon zadních kol. A právě tuto platformu by nová CX-60 mohla využít.

Jak bude CX-60 vypadat?

Co čekat od designu, prozradilo špionážní video z natáčení propagačních materiálů, na kterém se CX6-60 odhaluje bez kamufláže. Z videa vyplývá, že Mazda půjde cestou evoluce, CX-60 naváže svými tvary na další modely značky. To následně potvrdila i oficiální upoutávka ukazující hlavní světlomet, který je totožný jako na vozidlu špionážního videa.

To potvrzuje i sama automobilka, která v jedné z upoutávek přiznala, že nová CX-60 bude první zástupce v řadě značky, který uvede dosud nejvýraznější designové provedení. Má jít o další vývojový stupeň stylistického jazyka Kodo, který má nadále hrát důležitou roli pro vyjadřování charakteru vozů Mazda.

„Nová generace vozů Mazda se spolehne na evoluci (jazyka) Kodo, která si stále zachová své vlastnosti, duši pohybu,“ uvedl k tomu pro italský magazín Quattroruote evropský šéfdesignér značky Jo Stenuit. Nevyloučil přitom, že inspirací nadále může být koncept Vision Coupé z roku 2018, jímž se už inspirovala dnešní mazda 3.

Japonský výrobce už naznačil také podobu interiéru, jedním ze zveřejněných videí. Záběry dokazují opět luxusní materiály a zpracování. Sama Mazda navíc tvrdí, že vytváří promyšlené, klidné prostředí pomocí japonského řemesla a materiálů.

Mazda již potvrdila, že nové CX-60 na český trh dorazí v druhé polovině roku 2022. Zákaznické objednávky však budou spuštěny již na jaře, krátce po premiéře. O výrobu se postará japonský závod Hofu, který byl přizpůsoben výrobě aut různých koncepcí.

(vydáno 8. února 2022 19:08, aktualizováno 23. února 2022 19:40)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *