Mitsubishi ASX končí! Nové dorazí v roce 2023

Mitsubishi ASX 2019

Mitsubishi ASX je kompaktní SUV, které se na českém trhu stalo neskutečně populární, několik let patřilo mezi nejžádanější SUV v prodeji. Čas ale neúprosně ubíhá, ASX se představilo už v roce 2010, a tak se již několik let mluví o nástupci. Nyní už se opravdu rýsuje.

Japonská automobilka totiž již ukončila výrobu tohoto kompaktního SUV, jak nám potvrdili představitelé tuzemského zastoupení značky. Z toho důvodu už na českých stránkách Mitsubishi nenajdete ani ceník ASX nebo jeho konfigurátor. Tři diamanty tak už jen doprodávají skladové zásoby, poslední kousky u dealerů už podle slov zástupců značky mají své zákazníky.

Dobrou zprávou je však ta, že Mitsubishi počítá s novým ASX. Nástupce je totiž potvrzen na začátek roku 2023.

Bližší informace firma zatím neposkytla, a tak můžeme o náhradě za ASX jen spekulovat. Nabízí se však to, že Mitsubishi pro něj využije techniku sdílenou s Renaultem, v rámci alianční spolupráce. Na jaře 2021 firma potvrdila, že chystá pro evropské trhy hned dva modely využívající techniku od Renaultu. Jedním podle všeho bude náhrada za maličký hatchback Space Star, druhý by mohlo být právě nové ASX.

„Tato pragmatická iniciativa založená na ceně přinese změnu v našich továrnách, v uhlíkové stopě našeho partnera i v evropských ulicích. Tento krásný projekt splňuje očekávání všech partnerů z hlediska designu, regulací a prodeje,“ prohlásil na jaře k tehdy oznámenému projektu Luca de Meo, šéf automobilky Renault.

Mitsubishi každopádně hovoří o „sesterských modelech“, a tak je zatím otázkou, nakolik budou mít blízko výchozím autům francouzské automobilky. Vyrábět by je podle současných plánů měl právě Renault. Nechme se tak překvapit, jestli se tato spolupráce dotkne i právě nového ASX.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *