Nový SsangYong Tivoli pro rok 2023 je tu! Známe ceny faceliftu

KG Mobility Tivoli 2023

SsangYong Tivoli je malé městské SUV, které při příchodu na český trh zaujalo nízkou cenou, ale také nabídnutím „kombi“ verze, v průběhu let nazvané Tivoli Grand. V posledních měsících však vůz z tuzemské nabídky značky zmizel, což bylo vysvětlováno čekáním na příchod faceliftu. A ten nyní opravdu vstupuje na český trh. Přivítejte SsangYong Tivoli v modernizované podobě pro rok 2023.

Pro rok 2023 dopředu očekávaný facelift Tivoli rozeznáte podle kompletně přepracované příď. Odlišný nárazník i maska dělají vůz agresivněji působící. Tuto stylistickou proměnu doplňují také nová 18″ kola nebo upravené prahy.

Uvnitř najdeme 10,25″ digitální přístrojový štít kombinovaný 9″ obrazovkou multimediálního systému. Tu doprovází nové dotykové ovladače klimatizace, stejně jako upravené barevné kombinace kabiny. Stejných změn se dočkal také prodloužený model, u nás známý jako Tivoli Grand.

Nabídka motorů na českém trhu se omezuje na přeplňovaný čtyřválec 1.5 GDI Turbo se 120 kW. Výhodou je nicméně možnost výběru mezi šestistupňovým manuálem a automatem, stejně jako výběrem mezi pohonem předních a všech kol, což v segmentu není dnes už běžná volba. Mimochodem na domácím korejském trhu nabídka nadále zahrnuje rovněž atmosférickou šestnáctistovku s 93 kW.

Kolik Tivoli v roce 2023 stojí?

Základní cena modernizovaného SsangYongu Tivoli na českém trhu činí 439.900 Kč. Za tuto částku dostanete LED světla denního svícení (přední a zadní), 6 airbagů, tempomat, klimatizaci, kožený volant s integrovaným ovládáním audio systému nebo třeba elektrické ovládání předních i zadních oken. Jde o jedinou verzi v nabídce, lze si však za 35.900 korun dokoupit šestistupňový automat Aisin, stejnou částku stojí i pohon všech kol.

Model Tivoli Grand startuje nově od 479.900 Kč s DPH. Model Style+ přitom nabízí bohatou výbavu včetně 16″ kol z lehkých slitin, zadních parkovacích čidel, vyhřívání předních sedadel i volantu nebo dvouzónové automatické klimatizace. V tomto případě lze dokoupit automatickou převodovku za 35.900 korun.

ModelTivoliTivoli Grand
Motor1.5 GDI Turbo1.5 GDI Turbo
Výkon (kW)120120
Převodovka6M6M
PohonFWDFWD
Základní cena (Kč)439.900479.900
Ceny platné k 22.8.2023

SsangYong Tivoli se začal prodávat v roce 2015, tehdy šlo o první díl značky pod křídly tehdejšího majitele, automobilky Mahindra & Mahindra. V roce 2019 vůz prošel faceliftem, který změnil jeho design po vzoru větších modelů. Pro rok 2023 přichází další modernizace, v době změny korporátního jména ze SsangYong Motor Company na KG Mobility, a to podle nového majitele, konglomerátu KG Mobility působícího v různých oblastech, jako je chemický průmysl, zpracování oceli, cestovní ruch nebo média. Na domácím trhu se tak novinka bude prodávat s novým jménem KG Mobility, dle nového majitele automobilky, což má být rovněž globálněji znějící název. Na českém trhu si však SsangYong uchovává stávající název. Minimálně prozatím.

SsangYong Tivoli: Základní technická data

  • Délka x šířka x výška x rozvor: 4225 x 1810 x 1620 x 2600 mm

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *