SsangYong se mění! Přivítejte KG Mobility

KG Mobility: Sídlo

Očekávané se stává skutečností, korejská automobilka SsangYong Motor Company mění své korporátní jméno. Nově se bude výrobce prezentovat jakožto KG Mobility. Má to zdůraznit novou éru firmy, definovanou novým majitelem a novým cílením.

SsangYong tak přebírá jméno KG Group, velké korejské společnosti založené v roce 2003, která působí v různých oblastech, jako je chemický průmysl, zpracování oceli, cestovní ruch nebo média. Prostřednictvím automobilového výrobce hodlá KG Group expandovat také právě na poli automobilů s tím, že chce vsadit na elektromobilitu.

KG Group koupila většinový podíl v SsangYongu v listopadu 2022. Tehdy se tím řešily finanční problémy, do nichž se korejský specialista na SUV dostal. Stávající majitel, automobilka Mahindra & Mahindra, už je nedokázal řešit, a tak byl nucený SsangYong prodat.

„Po 35 letech jsme změnili název a udělali první krok ke změně a rozvoji ve společnost mobility budoucnosti. Zaměřením na konstrukci a vývoj vozidel budoucnosti s využitím nových technik, jako jsou platformy určené pro elektromobily, softwarově definovaná vozidla, autonomní vozidla a umělá inteligence atd., společnost skutečně přijímá změny a budeme růst a rozvíjet se jako hrdý a respektovaný partner v oblasti automobilové mobility budoucnosti,“ komentuje změnu názvu tiskový mluvčí KG Mobility. V tuto chvíli přitom není jasné, kdy se nové jméno objeví přímo na autech.

Historie KG Mobility

KG Mobility má za sebou už dlouhou historii. Pod jménem Ha Dong-Hwan Motor Company byla firma založena už v roce 1954, kdy v licenci vyráběla džípy pro americkou armádu a také další produkty, jako byly nákladní vozy či autobusy. Jméno SsangYong začalo být používáno až od roku 1988, v rámci tehdejší změny vlastnictví. Firma sídlí v korejském Soulu, v obvodě Gangnam. Její továrna Pyungtaek poskytuje kapacitu na výrobu až 280.000 vozidel ročně, její součástí je i nový závod specializovaný na produkci elektroaut.

Přejmenování pak není velkým překvapením – o novém jméně se čile spekulovalo už od akvizice firmy skupinou KG Group. Už předtím se přitom řešilo, že SsangYong změní své jméno – hlavně kvůli plánované expanzi. Stávající jméno totiž podle výzkumů znělo na západě až příliš asijsky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *