Jaguar F-Type přichází v modernizovaném balení. Chybí mu šestiválec

Jaguar F-Type MY2021

Blíží se sice konec roku, v Jaguaru však ještě neodpočívají. Na začátku prosince totiž britská automobilka odhalila modernizované provedení svého sporťáku F-Type.

A není to jen nějaká lehká retuše, kterou poznáte jen podle odlišných blinkrů. Zcela jinak je řešená přední partie, která se přiblížila ostatním modelům značky, záď se zase inspirovala elektromobilem F-Pace. Interiér sází více na luxus, je tu i nový digitální přístrojový štít a obrazovka multimediálního systému.

Konstruktéři také ladili podvozek, a to opravdu rozsáhle, protože nové jsou nejen adaptivní tlumiče, ale také pružiny, stabilizátory, zadní těhlice i kulové čepy nebo třeba širší kola.

Změny postihly také nabídku motorů. V Evropě z nabídky vypadl šestiválec, pokračovat tu bude už jen turbodmychadlem přeplňovaný čtyřválec a pětilitrový osmiválec s kompresorem. Dvoulitr nabídne 221 kW, pětilitr pak dvě výkonové verze, s 331 kW a 423 kW. Standardem pro oba motory je osmistupňový automat, pro slabší z osmiválců si lze dokoupit pohon všech kol, u toho vrcholného je čtyřkolka standardem.

České ceny startují na částce 1.706.836 korun. Kabriolet stojí od 1.893.408 korun

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *