Volkswagen ID.Golf se rýsuje. Nebo půjde o ID.2?

Volkswagen ID.3 2023 nákres

V posledních týdnech se často spekuluje o další budoucnosti oblíbeného Volkswagenu Golf. Mluvilo se o možném konci, jiné zprávy hovořily o tom, že Golf IX se promění v elektromobil. Právě to je nyní nevětší pravděpodobnost. Nový elektrický Golf by navíc mohl dorazit dříve, než se čekalo. Naznačují to zprávy britského Autocaru.

Volkswagen by totiž jméno Golf mohl použít pro připravovaný městský elektromobil, který má dorazit v roce 2025. O tom se dosud mluvilo jako o Volkswagenu ID.2, nakonec by však auto mohlo nést označení ID.Golf.

Ve Wolfsburgu se totiž aktuálně pracuje na kompletním přepracování projektu tohoto vozu. Vedení Volkswagenu totiž údajně nebylo spokojeno s návrhem konceptu ID Life z roku 2020, který měl být předobrazem chystané novinky, a nechalo ho přepracovat. Nově tak má být chystaný elektromobil do města vlastně konvenční hatchback. Na finálním tvaru přitom už pracuje nový šéfdesignér Volkswagenu Andreas Mindt. Ten nedávno nahradil Jozefa Kabaně, který byl podle některých zpráv přeložen do funkce kreativního uměleckého ředitele právě kvůli nepřijetí ID.Life na nejvyšších postech.

Použití jména ID.Golf pak naznačuje i dřívější vyjádření šéfa značky Volkswagen Thomase Schäfera, který se podle svých slov nebrání užívání jmen z historie značky. Po ID.Buzz odkazujícího na slavný busík tak může přijít právě ID.Golf. Počítá se i se zachováním přídomku GTI i v době elektromobility.

Vyspělá technika

Co se týče techniky, už se spekuluje o nasazení nové generace MEB vyvinuté pro potřeby elektromobilů. Tzv. MEB Plus má využít novou generaci lithium-železo-fosfátových prizmatických bateriových článků, které mají zajistit vyšší kapacitu i rychlejší nabíjení, díky nabíjecímu výkonu až 200 kW.

Výrobu pak zajistí španělská továrna SEATu v Martorellu. Vyrábět se tu bude i Cupra UrbanRebel se shodnou technikou a do budoucna i podobně velký městský elektromobil značky Škoda, tzv. Elroq.

Volkswagen Golf nabízel elektrický pohon už v sedmé generaci, kdy byl součástí nabídky tzv. e-Golf. To po boku Golfu osmé generace se prodává podobně velký kompaktní hatchback ID.3, se svébytným designem i technikou. Sama automobilka nicméně několikrát zdůraznila, že ID.3 není náhrada za Golf, ale je doplněním nabídky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *