Peugeot v roce 2023: Sázka na elektřinu

Peugeot v roce 2023

Elektrifikace je v automobilovém prostředí trend, který neustává. Pokračovat v ní bude i nadále třeba Peugeot, a to i v roce 2023. Jaké plány pro příští rok chystá francouzská značka?

Bude toho hodně, a to právě v oblasti různě elektrifikovaných aut. Už dříve dal Peugeot najevo, že elektrický hatchback e-208 v roce 2023 využije vylepšenou techniku. Konkrétně půjde o výkonnější motor se 115 kW a větší akumulátor s kapacitou 52 kWh.

V roce 2023 navíc ve formě elektromobilu dorazí také model Peugeot 308. Chystané e-308 přijede jak jako hatchback, tak jako kombi. Půjde tak o jeden z prvních elektrických kompaktních kombíků na evropském trhu. Také v tomto případě se počítá s elektromotorem o výkonu 115 kW. Do budoucna pak tuto techniku využije rovněž odvozený fastback Peugeot e-408.

Peugeot nicméně hodlá vsadit i na hybridy. Peugeoty 3008 a 5008 se v roce 2023 jako první dočkají nové generace hybridní techniky. Ta vsadí na nový, zřejmě tříválcový motor řady PureTech (100 kW) v kombinaci s dvouspojkovou převodovkou Punch Powertrain a 48V baterii. Peugeot přitom zdůrazňuje snížení spotřeby paliva i možnost jízdy pomalou rychlostí na krátké úseky čistě na elektřinu.

V obou případech přitom zřejmě půjde již o nové generace těchto aut, nová 3008 je totiž už za rohem, stejně jako nová generace 5008.

Díky těmto novinkám Peugeot tvrdí, že od roku 2023 bude mít tu nejpestřejší nabídku elektrifikovaných aut v Evropě. Všechny jeho vozy budou dostupné v nějaké formě elektrifikovaného provedení. Mluvíme tu přitom jak o hybridech, tak o plug-in hybridech, bateriových elektrovozech nebo vodíkových dodávkách.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *