Autosalon Mnichov 2023: Kudy autem do bavorské metropole?

IAA 2019

Letošní ročník německého autosalonu IAA je za rohem. Veletrh léta pořádaný ve Frankfurtu nad Mohanem se před dvěma lety přesunul do Mnichova, kde setrvává i v roce 2023. IAA 2023 je opět spíše veletrhem mobility než klasickým autosalonem. I proto se veletrh oficiálně jmenuje IAA Mobility. S tím však souvisí i odlišná prezentace, kdy se značky prezentují nejen na výstavišti, ale také v centru Mnichova. A to mnoho zájemců bude lákat, a tak je na čase si říct, jak se do Mnichova dostat?

I přes jinou koncepci je stále nejlepším výchozím bodem mnichovské výstaviště (Messe Munchen), kde je zajištěno parkování pro návštěvníky. Pořadatelé přitom zdůrazňují i 80 míst s nabíječkami pro elektromobily či plug-in hybridy.

Do Mnichova autem

Adresa výstaviště je Am Messeturm, 81829 München, pro českého návštěvníka je pak výhodou, že se nachází na kraji bavorské metropole. Z Prahy je to sem ani ne 400 kilometrů, navíc celou dobu po dálnici, a tak cesta zabere jen asi čtyři hodiny.

Z tuzemské metropole se do Mnichova snadno vydáte po dálnici D5, směrem na Plzeň a následně Rozvadov. V Německu se držíte na dálnici A6, až ke křižovatce u Pfreimdu, kde odbočíte na dálnici A93 směr Mnichov. Ta vás po odbočení A9 dovede až k Mnichovu. Zde najedete na okruh A99, odkud by vás k výstavišti již měly navigovat ukazatele.

Z jižních Čech pak směrem od Pasova můžete přijet po dálnici A94, která vede přímo kolem výstaviště. Výhodou německých dálnic je každopádně fakt, že pro osobní automobily jsou nadále zdarma, a tak nemusíte řešit nákup dálniční známky nebo elektronického mýtného.

Do centra už snadno

Z výstaviště se pak už snadno dostanete do centra města, kde se konají prezentace pod širým nebem. Výstaviště, tzv. část Summit totiž s centrem Mnichova, tzv. částí Open Space, spojí tzv. Modrá Linka. Přejet můžete buď autobusem nebo metrem (linka U2), které vás dovezou na Königsplatz v centru Mnichova.

Autosalon Mnichov IAA: Cesta z výstaviště do centra

V centru města pak budou automobily vystaveny na několika místech. Na náměstí Königsplatz, na ulici Ludwigstraße nebo na náměstí Odeonsplatz, kde se bude prezentovat značka Renault. Max-Joseph-Platz bude pak opět vyhrazeno domácímu BMW a jeho Mini.

IAA 2023: Mapa Open Space

Vstupné

V zásadě jsou tyto výstavní prostory přístupné zdarma. Zároveň si však můžete připlatit za vstup na výstaviště IAA Summit, kde se budou konat i zajímavé přednášky. Ve dnech 5. až 8. září tato možnost vyjde na 175 eur (online, na místě 220 eur). Přes internet lze lístky koupit přímo přes stránky výstavy IAA.de. Pro studenty činí toto jednodenní vstupné na IAA Summit 59 eur při nákupu online, respektive 75 eur při nákupu na místě.

Do Mnichova letadlem či vlakem

Návštěvníci autosalonu Mnichov 2023 samozřejmě mohou k příjezdu zvolit i hromadnou dopravu. V případě jízdy vlakem dojedete na mnichovské centrální nádraží, odkud vás na výstaviště odveze metro (linka U2), k výstupu pak můžete použít zastávky Messestadt West nebo Messestadt Ost. Do centra se pak dostanete z nádraží různými linkami, a to už za 10 minut. K naplánování cesty přitom slouží speciální webová stránka, dostupná v angličtině nebo němčině. Dojít ale můžete i pěšky. Právě na centrální nádraží vás případně doveze i autobus, pokud zvolíte z Česka nabízené linky FlixBusu nebo RegioJetu.

Pokud do Mnichova přiletíte letadlem (přímé spoje z Prahy zajišťuje Lufthansa), můžete k přejezdu na výstavní plochy využít speciálního autobusu. Ten bude mít zastávky před Terminálem 1 i 2, případně u Munich Airport Center. Cesta přitom zabere asi 45 minut. Možností je i přejetí vlakovými linkami S1 nebo S8 na centrální vlakové nádraží v Mnichově, odkud pak na výstaviště můžete pokračovat již zmíněným metrem, linkou U2, případně pěšky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *