Škoda bude mít od roku 2023 nové logo! Uvidíme ho brzy

Škoda nové logo na konceptu Vision 7S

Vozy značky Škoda se mohou těšit na nové logo! Mladoboleslavská automobilka jej hodlá začít používat od roku 2023. Představí ho však již brzy. Nové logo značky Škoda totiž bude odhaleno již v úterý 30. srpna.

Nové logo Škodovky zřejmě souvisí s příchodem nového designérského směru. Ten se jmenuje Modern Solid a jako první ho užije koncept Škoda Vision 7S, který se rovněž představí příští týden. Novým stylistickým směrem a logem chce Škoda zdůraznit novou éru, která má být ve znamení elektromobility.

V tuto chvíli není jasné, jak nové logo značky Škoda bude vypadat. Nabízí se však další zjednodušení motivu okřídleného šípu, který je pro automobilku Škoda odjakživa typický.

Historie loga Škoda

Vozy mladoboleslavské automobilky nesly logo Škoda od roku 1926, kdy plzeňský strojírenský podnik Emila Škody převzal automobilku Laurin & Klement. Forma tehdejšího produktového loga navazovalo na předchozí fázi, z éry značky Laurin & Klement. První logo Škodovky mělo oválný tvar, avšak jméno značky bylo nadále dominantním prvkem v jeho středu a bylo pořád obklopeno vavřínovými listy.

Již tehdejší rok se však přešlo na charakteristický okřídlený šíp. Jeho původ je však dodnes zahalen tajemstvím. Někdy se tvrdí, že autorem nápadu (stylizovaná hlava Indiána s čelenkou o pěti pérech) byl obchodní ředitel společnosti Škoda Plzeň, T. Maglič. Tehdejší modrobílé kruhové logo, doplněné o doprava letící šíp se stylizovaným ocasem, je přitom dodnes používáno na některých Škoda Originálních dílech. Konkrétně je například o skla oken nebo bloky motorů.

K výraznější proměně následně došlo až v roce 1999. Černé a zelené logo dalo značce Škoda větší míru originality. Černá měla symbolizovat stoletou tradici, zelená odkazovala na ekologický přístup.

https://youtu.be/69ul3CUs_Xk

V roce 2011 pak došlo k další proměně. Logo Škody, klíčový prvek nového korporátního designu, se proti předchůdci značně zjednodušilo. Nejdůležitější změna se dotkla hlavní části loga, samotného okřídleného šípu, který se v této nové verzi stal mnohem větší a výraznější. Odstín okřídleného šípu se změnil z „přirozené zelené” na novou, svěží „Škoda zelenou”. Vnější část je zvýrazněna chromovaným vzhledem.

K lehké evoluci loga pak došlo ještě v roce 2016. Změnou se tehdy stala pozice názvu Škoda, nově umístěný pod logem pyšnícím se okřídleným šípem.

Jaké bude nejnovější logo Škoda pro rok 2023 je teprve ve hvězdách. Už za pár dní však budeme vědět více. Jde přitom už o několikátou stylistickou změnu v oblasti aut za poslední dobu. Nová loga nedávno představily Peugeot, Renault, Dacia nebo Opel.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *