Hymer má nového partnera, VW! Postaví spolu několik obytňáků

Volkswagen Grand California 2019

Společnost Erwin Hymer Group z Bad Waldsee navazuje partnerství se značkou Volkswagen Užitkové vozy. Firmy uzavřely rámcovou smlouvu o dodání 6.000
skříňových vozů Crafter, na jejichž základě budou vyráběny kempovací vozy značek Erwin Hymer Group. Do budoucna přitom Hymer plánuje využít techniku také dalších vozidel od Volkswagenu.

„Máme radost, že jsme ve společnosti Erwin Hymer Group získali nového partnera, který bude na základě našich vozů nabízet svá vlastní kempovací řešení,“ komentoval podepsání smlouvy Lars Krause, člen představenstva značky Volkswagen Užitkové vozy odpovědný za prodej a marketing. Neprozradil však, co přesně od Volkswagenu upraveného Hymerem čekat. Dodávky vozů společnosti Erwin Hymer Group každopádně budou zahájeny v roce 2024.

Hymer už dlouhodobě pro své obytné vozy různých velikostí a koncepcí využívá techniku zavedených výrobců užitkových vozů. V posledních letech nicméně primárně spolupracoval se značkami Mercedes-Benz nebo Fiat. Volkswagen pak už dnes staví obytná auta ve vlastní režii na bázi svých dodávek – Caddy California doplňují California odvozená od Multivanu a Grand California na bázi Crafteru. Do budoucna se navíc plánuje i elektrická ID.California s technikou ID.Buzz.

Rýsují se i další VW od Hymeru

„S modelem Crafter v roli výchozího vozidla máme ještě lepší pozici pro uspokojování vysoké poptávky po výkonných a kompaktních kempovacích vozech,“ říká k tomu Alexander Leopold, předseda představenstva společnosti Erwin Hymer Group.

Už teď je navíc velice pravděpodobné, že nepůjde o jediný společný projekt Volkswagenu a Hymeru. „S naším novým partnerem, značkou Volkswagen Užitkové vozy, si navíc dokážeme velmi dobře představit společné projekty i v dalších oblastech, jakými jsou například alternativní systémy pohonu,“ prohlašuje šéf Hymeru.„Těšíme se také na jednání o dalších projektech na základě ostatních vozů, například podvozku Crafter nebo nástupce modelu T6.1,“ doplňuje pak jeho protějšek z Volkswagenu.

Kdo je Hymer?

Erwin Hymer Group je 100 % dceřinou firmou koncernu THOR Industries, který patří mezi přední světové výrobce rekreačních vozidel. Společnost sdružuje pod jednou střechou výrobce specializované na obytné a kempovací vozy či jejich příslušenství, půjčovny i poskytovatele finančních služeb. Konkrétně jsou její součástí značky obytných a kempovacích vozů Buccaneer, Bürstner, Carado, Crosscamp, Compass, Dethleffs, Elddis, Eriba, Etrusco, Hymer, Laika, LMC, Niesmann+Bischoff, Sunlight a Xplore. Pod její křídla patří rovněž půjčovny Crossrent, McRent a rent easy a také firma Goldschmitt, která se specializuje na podvozky, výrobce příslušenství Movera nebo třeba cestovatelský portál freeontour.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *