Nové Subaru Impreza za rohem. Uvidíme ho zanedlouho

Subaru Impreza Mk6 MY2024

Subaru pokračuje v mezigenerační výměně svých kompaktních modelů. Po kompaktním crossoveru, které nově i v Evropě ponese jméno Crosstrek jako na americkém trhu, se nové generace dočká i hatchback Impreza. Nové Subaru Impreza modelového roku 2024 se světu představí již zanedlouho, na autosalonu v Los Angeles, který se koná od 17. listopadu 2022.

Nové Subaru Impreza Mk6 se zatím představuje na první upoutávce, na němž se ukazuje jeho silueta. Ta je vcelku očekávaná, protože Impreza 6. generace vzhledově naváže na odhalený Crosstrek třetí generace. To by mohlo znamenat poměrně odvážnější tvář než už odcházející Imprezy generace GT.

Právě Crosstrek přitom naznačuje, co dalšího od nové Imprezy očekávat, protože technický základ obou modelů bude stejný. Uvnitř tak čekáme vertikálně orientovanou obrazovku multimediálního systému s úhlopříčkou 11,6″, zatímco rozměry by měly být obdobné jako u dnešní generace. Kompaktní hatchback nové generace by měl být dlouhý okolo 4.460 mm, s rozvorem 2.670 mm. 

Co se týče motoru, k dispozici by měl být full-hybrid 2.0 e-Boxer, jehož parametry budou teprve zveřejněny. Standardem by měl být pohon všech kol a převodovka CVT, jak je u Subaru dnes zvykem. Zda bude opět dostupná i základní benzinová šestnáctistovka, je však zatím ve hvězdách.  

Nové Subaru Impreza se prezentuje jako vůz modelového roku 2024, což logikou automobilových výrobců naznačuje, že se tato novinka sice představí již brzy, na trh se ale pravděpodobně dostane až v druhé polovině příštího roku. Dá se předvídat, že jako první se nová Impreza dostane v roce 2023 na americký trh, zatímco do Evropy pravděpodobně přijde až v roce 2024. Nedávno odhalený plán českého zastoupení Subaru pro rok 2023 totiž novou Imprezu nezmínil.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *