Volkswagen chystá ID.California. Na obytné elektro si ale počkáme

Volkswagen ID.Buzz Concept 2017

Automobilka Volkswagen do budoucna silně věří elektromobilitě, a tak chystá další rozšíření své elektrické řady ID. Po hatchbacku ID.3, SUV ID.4, SUV-kupé ID.5 se pro Evropu chystá také velkoprostorové ID.Buzz pro rok 2022 a model střední třídy nazývaný ID.Aero pro rok 2023. Nejnověji Volkswagen potvrdil také příchod obytného modelu ID.California. Jeho vznik již schválila dozorčí rada koncernu VW Group.

Takový automobil bude postaven na bázi velkoprostorového ID.Buzz. Půjde tudíž o obdobnou dvojici jako v případě dnešních modelů Multivan a California, které rovněž používají shodný technický základ, avšak se spalovacím motorem v útrobách.

„ID.California na základě ID.Buzz spojí pokračující trend mobilních volnočasových opatřením s udržitelnou CO2-neutrální mobilitou,“ říká generální ředitel divize Volkswagen užitkové vozy Carsten Intra.

Volkswagen ID.California se bude vyrábět v domovské továrně divize VW Užitkové vozy v německém Hannoveru, a to po boku technicky spřízněného modelu ID.Buzz a jeho užitkového derivátu Cargo. Na jeho příchod si však ještě počkáme. Elektřinou poháněný kampervan značky VW dorazí až v druhé polovině dekády.

I proto zatím bližší informace o ID.California nemáme. Nabízí se však shodná koncepce jako u dnešní Californie na bázi Multivanu, s možností spaní ve výklopném stanu na střeše a kuchyňkou v zadní části kabiny. Chytrým nápadem by byla i možnost dobíjení externích zařízení, z akumulátorů vozu, jako to nabízí třeba Hyundai IONIQ 5.

Schválení přípravy ID.California je reakcí na rostoucí oblibu obytných automobilů. Už v předchozích letech se nabídka obytných Volkswagenů postupně rozšířila. Californii na bázi Multivanu doplnily velká Grand California s technikou velké dodávky Crafter a kompaktní Caddy California. Volkswagen přitom přiznává, že počet objednávek na tyto vozy v posledních měsících stabilně roste.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *