Frankfurtská autoshow končí, přivítejte mnichovský autosalon

BMW centrála

Německý autosalon IAA nazývaný díky svému místu konání jako frankfurtský v současné podobě končí. Jeho pořadatel, německá Asociace automobilového průmyslu, rozhodl o tom, že se místo konání přesune. V roce 2021 se tak bude konat mnichovský autosalon.

VDA rozhodla o přesunu místa konání hlavně kvůli klesajícímu zájmu o současnou výstavu. Třeba na IAA 2019 chyběli mnozí tradiční vystavovatelé, jako francouzská část Skupiny PSA nebo členové koncernu Fiat Chrysler Automobiles, s čímž souvisela i nižší návštěvnost. Ta oproti předchozímu ročníku v roce 2017 klesla o neskutečnou třetinu, na výsledných 560.000 osob.

Pořadatelé IAA tak v lednu rozhodli o přesunu místa konání, o čemž se spekulovalo už bezprostředně po konci frankfurtského autosalonu 2019. Zpočátku organizátoři vybírali mezi sedmi městy, vedle Frankfurtu kandidovaly také Berlín, Mnichov, Hamburk, Kolín nad Rýnem, Stuttgart a Hannover.  Původní sedmička se následně zúžila na Mnichov, Berlín a Hamburk.

Bavorská metropole byla vybrána kvůli tomu, že podle VDA nabízí nejlepší možnosti pro plánovanou změnu koncepce IAA. Místo tradiční autoshow se má jednat o přehlídku mobility, která představí i alternativní možnosti přepravy nebo funkce tzv. chytrých měst. Mnichovský autosalon 2021 se navíc nebude konat jen na tamějším výstavišti, ale také přímo v ulicích města.

Termín konání mnichovského autosalonu 2021 teprve bude zveřejněn. Očekává se ale zachování zářijového termínu jako dosud. S přesunem IAA z Frankfurtu nad Mohanem do Mnichova každopádně končí tradice dlouhá takřka 70 let, poprvé se ve Frankfurtu autosalon konal v roce 1951.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *