Novinky

Suzuki Ignis má po faceliftu. Lepší hybrid dostal CVT

Suzuki Ignis se po třech letech na českém trhu dočkal modernizace. Facelift maličkého crossoveru poznáte podle pozměněné tváře, změny se ale udály také v útrobách. Suzuki totiž vylepšilo mildhybridní ústrojí.

Inovovaný Ignis je na první pohled rozpoznatelný díky nové masce chladiče s pěti otvory, která je spojujícím prvkem s SUV značky. Právě stylu SUV se auto chce obecně více přiblížit, také třeba prostřednictvím nových nárazníků. Naopak vnitřek zůstal prakticky nezměněn, pokud nepočítáme nové barevné kombinace či jiný přístrojový štít.

Změny se pak odehrály též v útrobách. Už od loňského podzimu je Suzuki Ignis dostupné na českém trhu kvůli snížení flotilových emisí výhradně jako mildhybrid, což se nemění. Jen ústrojí s motorem 1.2 DualJet bylo dále vylepšeno, motor s elektrickým variabilním časováním ventilů VVT a variabilní olejovou pumpou doplňuje inovované ústrojí s novou lithium-iontovou baterií, jejíž kapacita vzrostla z 3 na 10 Ah. Dokáže tak uložit více energie získané rekuperací při brzdění. Navíc je novinkou možnost spárování motoru s převodovkou CVT.

Modernizované Suzuki Ignis se začne prodávat na jaře.

David Bureš

David Bureš je zakladatel a vedoucí redakce serveru Česko-slovenský auto katalog. V minulosti dlouhá léta působil na největším automobilovém magazínu v Česku, v roce 2022 rozjel tento projekt ČSAKA.cz. Miluje vozy značky Lamborghini, na autě hledá kombinaci každodenní praktičnosti a zábavného charakteru.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *