Ford Kuga nově jako hybrid. Pořídíte ho od 749.900 Kč

Ford Kuga ST-Line 2020

Ford dále rozšiřuje nabídku elektrifikovaných variant SUV Kuga. Mildhybrid a plug-in hybrid nově doplňuje také dříve avizovaný full-hybrid. České ceny tzv. Kugy HEV startují na částce 749.900 korun. Ta platí pro sportovně laděnou verzi ST-Line.

V tomto případě dostanete hnací ústrojí, které se obejde bez nabíjení z externího zdroje. Základ je tak vlastně shodný jako u plug-in hybridu, v podobě 2,5litrového benzinového atmosférického čtyřválce pracujícího v Atkinsonově cyklu. Zde je však doplněn o menší baterie s kapacitou 1,1 kWh (plug-in hybrid je má 14,4kWh). Hnací soustava pak dosahuje celkového výkonu 140 kW, zatímco Kuga PHEV poskytuje až 165 kW.

Na rozdíl od plug-in hybridu akumulátor nelze dobít z externího zdroje. Dobíjí se jen během jízdy, buď prostřednictvím zážehového motoru nebo rekuperačním dobíjením při jízdě setrvačností nebo brzdění. Tímto způsobem uložená energie zde slouží k napájení elektromotoru, který podle potřeby asistuje motoru spalovacímu, nebo pohání vůz sám. Kuga Hybrid přepíná mezi oběma režimy pohonu samočinně podle aktuálního provozního scénáře. Hybridní převodovka CVT navíc umožňuje simulaci řazení rychlostních stupňů.

Kuga HEV se navíc stává první variantou Kugy, která může kombinovat elektrifikované hnací ústrojí s pohonem všech kol. Na českém trhu se za něj připlácí 50.000 korun.

„Každá z elektrifikovaných variant Kugy nabízí jinou kombinaci předností. V případě nové Kugy HEV to jsou spotřeba paliva a dojezd konkurující dieselům, jistota v podobě pohonu všech kol a kultivovanost jízdy čistě na elektrický pohon bez komplikací spojených s externím nabíjením,“ říká o novince Roelant de Waard, viceprezident Ford of Europe pro marketing, prodej a služby. Zdůrazňuje přitom, že Kuga Hybrid zvládne ujet bez nutnosti tankovat až 1.000 kilometrů.

Nová Kuga HEV je jedním ze 17 nových elektrifikovaných modelů, které Ford postupně uvádí na evropské trhy do konce roku 2022. Vyrábí se ve španělské Valencii, včetně lithium-ion baterií, do jejichž montážní linky Ford investoval 24 milionů eur (v přepočtu přibližně 634 milionů Kč).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *