Nový VW Tiguan se chystá na rok 2024. Co o něm víme?

Volkswagen Tiguan je tu s námi už od roku 2007. Za tu dobu se stal klíčovou součástí modelové řady značky. V posledních letech byl dokonce z globálního pohledu nejprodávanější Volkswagen. Nyní se už rýsuje třetí generace tohoto kompaktního SUV. Nový Volkswagen Tiguan má dorazit v roce 2024. Co už o něm víme?

Zatím moc ne. Volkswagen si tajemství o chystaných novinkách pečlivě střeží, navíc nedávné ve vedení koncernu i samotné značky VW mohly mnohé budoucí plány pozměnit.

Nový plug-in hybrid

Každopádně je jasné, že Tiguan třetí generace si v nabídce uchová spalovací motory. Volkswagen navíc dnes pracuje na nové generaci plug-in hybridu, s motorem 1.5 TSI a většími bateriemi pro dojezd až 100 km na jedno nabití, který by v nabídce nového Tiguanu pro rok 2024 neměl chybět.

Velká část nabídky motorizací pak zřejmě vsadí na mild-hybridní ústrojí, tudíž kombinaci spalovacího motoru s pomocným elektromotorem. Nový Tiguan přitom bude dostupný výhradně s automatickými převodovkami (zřejmě ve formě dvoupsojkového DSG). Potvrdil to magazínu Reportér PR českého zastoupení značky Volkswagen, David Valenta.

Technický základ příštího Tiguanu by měl být sdílen s Passatem B9, který tento nový plug-in hybrid rovněž dostane. Stejnou techniku zřejmě dostane i Cupra Terramar, nové SUV španělské značky.

Naopak nejisté je v tuto chvíli pokračování prodloužené verze, u nás podávané jako Tiguan Allspace. Je však velice pravděpodobné. Leda že by se z něj stal samostatný model, s osobitým jménem a svébytným designem.

Právě design nového Tiguanu je zatím velká neznámá, stejně jako jeho cena. Na jeho vzhled by každopádně už měl mít vliv Jozef Kabaň, někdejší šéfdesignér Škody Auto, který se po epizodě u BMW v roce 2020 vrátil do koncernu VW Group, a to právě k jeho mateřské značce. Jeho cílem je údajně dělat vozy VW stylisticky zajímavější, a tak se možná dočkáme výraznějších mezigeneračních změn.

Nový Volkswagen Tiguan pro rok 2024 se už pečlivě testuje, a tak v následujících měsících bychom se o něm mohli dozvědět více informací. Výrobu pro Evropu by měl zajistit mateřský závod VW v domovském Wolfsburgu.

(vydáno 7. září 2022 8:23, aktualizováno 20. září 2022 8:23)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.