Nová Cupra Terramar dorazí v roce 2024. O co půjde?

Cupra Terramar 2024

Cupra je mladá značka, která se od SEATu osamostatnila teprve v roce 2018. Do budoucna má však velké ambice, do roku 2025 chystá významně rozšířit svoji nabídku. Chystá hned tři nové modely, které se představily na speciální akci v červnu 2022. Jedním z nich bude i Cupra Terramar.

Na rok 2024 chystaná Cupra Terramar bude nové kompaktní SUV s délkou okolo 4,5 metru, které bude dostupné se spalovacími motory i jako plug-in hybrid, u něhož se díky technice nové generace počítá s elektrickým dojezdem až 100 kilometrů. Poprvé o jeho příchodu automobilka hovořila již v březnu.

Podle tvůrců toto emociální sportovní SUV posune značku více do prémiového segmentu. Ostatně mluví se o tom, že využije základ v budoucím Audi Q3. Tomu by nahrával i fakt, že se Cupra Terramar bude vyrábět v maďarské továrně Gyor patřící právě Audi.

Terramar jako nástupce Atecy?

S ohledem na velikost se spekuluje o tom, že Cupra Terramar nahradí dosavadní model Ateca. To by mohlo Cupru dále odlišit od bratrského SEATu, protože by už mohlo jít o svébytně navržený automobil.

„Terramar je místo, kde pro Cupru všechno začalo. Naše nové sportovní hybridní SUV dokonale kombinuje odvážné proporce s dlouhou nápadnou kapotou, zatímco žraločí čumák znamená průlomovou odolnost a odhodlání vyhrát,“ říká o novince Jorge Diez, ředitel designu značky Cupra. I toto vyjádření nahrává tomu, že Terramar Atecu nahradí. Pokud se to potvrdí, auto vyroste. Dnešní Ateca má na délku asi 4,3 metru. Rozdílný je i design s vysoko umístěnými světlomety a přídí ve tvaru žraločího nosu.

Jméno mimochodem odkazuje na stejnojmenný okruh ve španělském městě Sitges. Právě v Terramaru se v roce 2018 poprvé prezentovala osamostatněná Cupra, do té doby sportovní divize SEATu.

Cupra Terramar je jednou ze tří novinek značky chystaných do roku 2025. V polovině dekády dorazí malé městské SUV UrbanRebel s elektropohonem. O rok dříve pak dorazí i velký Tavascan, rovněž s elektrickým pohonem. Nové vozy mají pomoci Cupře prodávat ve střednědobém horizontu 500.000 aut ročně.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *