SEAT Tarraco (2018-2024)

Seat Tarraco 2018

SEAT Tarraco je rodinné, až sedmimístné SUV představeného španělskou automobilkou v roce 2018 a nabízeného na českém trhu od roku 2019. Tehdy se stalo třetím a největším SUV v nabídce SEATu, když doplnil malou Aronu a kompaktní Atecu, aktuálně se jedná o jeho největší model vůbec, a tak slouží jako vlajková loď značky. Tarraco na trh přišlo jako novinka, bez přímého předchůdce.

Základ automobilu je shodný jako u Volkswagenu Tiguan Allspace, s nímž vůz sdílí rozvor 2.790 mm i šířku 1.839 mm. V útrobách tudíž najdeme platformu MQB s motorem vpředu napříč, s pohonem předních, alternativně všech kol. Podvozek vpředu tvoří modifikovaný MacPherson, vzadu víceprvková náprava.

Ve srovnání s Tiguanem Allspace (a Škodou Kodiaq, s níž je též technicky spřízněn) je Tarraco jasně nejsportovnější. Charakteristickým prvkem je příď s šestiúhelníkovou maskou a ostře řazeným světlomety. Jedná se o poznávací znak nového designérského směru Seatu, jehož je Tarraco prvním sériovým představitelem. Další je třeba Leon čtvrté generace.  

Automobil debutoval s nabídkou dvou přeplňovaných zážehových čtyřválců 1.5 TSI (110 kW) a 2.0 TSI (140 kW) a dvou verzí turbodieselu 2.0 TDI (110 a 140 kW). Na podzim 2020 se pak začal vyrábět i dopředu avizovaný plug-in hybrid e-Hybrid s kombinovaným výkonem 180 kW, jehož základem je benzinový čtyřválec 1.4 TSI (110 kW). Na začátku roku 2021 pak nabídku doplnil vrcholný benzinový čtyřválec 2.0 TSI (180 kW), standardně kombinovaný s převodovkou DSG a pohonem všech kol.

SEAT Tarraco se vyrábí v německém Wolfsburgu, v továrně Volkswagenu. Jméno navazuje na logiku pojmenování vozů Seat podle geografických názvů Španělska – v tomto případě jde o historické jméno města Tarragona nedaleko Barcelony. Vybráno bylo na základě soutěže pořádané přímo automobilkou.

Výroba podle zákulisních zpráv bude ukončena v druhém čtvrtletí 2024, bez přímé náhrady.

SEAT Tarraco: Základní technická data

 • Délka x šířka x výška x rozvor: 4735 x 1839 x 1658 x 2790 mm
 • Objem zavazadlového prostoru: 760 litrů (pětimístná konfigurace), 700 litrů (sedmimístná konfigurace)
 • Výroba: 2018-2024 (Wolfsburg, Německo)

Ohodnoťte SEAT Tarraco i vy, v diskuzi pod článkem:

2 thoughts on “SEAT Tarraco (2018-2024)

 1. Seat Tarraco FR Family 2.0 TSI

  Plusy
  štýlový a emotívny dizajn
  veľký kufor s množstvom praktických riešení
  kráľovský priestor na zadných sedadlách
  kvalitné a štýlové vypracovanie interiéru
  skvelý infotainment
  prehľadný a ľahko ovládateľný virtuálny prístrojový štít
  vynikajúci kamerový systém okolo celého auta
  solídne jazdné vlastnosti
  veľmi dobre vyvážený podvozok po stránke komfortu a držania stopy
  príjemne naladené riadenie
  pekný prejav motora pri dynamickej jazde
  super zladenie motora a prevodovky

  Mínusy
  chýba bezkľúčové odomykanie zo zadných dverí
  diaľkové svetlá sa len automaticky zapínajú a vypínajú, nedokážu vyrezávať premávku

  Více info a video na: https://dominiccars.sk/test-seat-tarraco-fr-family-2-0-tsi/

 2. Seat Tarraco na mě udělalo velký dojem. Nečekal bych, že velká krabice se španělskými geny na mě zapůsobí. Tarraco je pohodový sympaťák, který nabídne i trochu té zábavy. Nejde o nudnou tuctovku, jako jsou někteří jeho sourozenci. Nabídne takřka totožnou techniku s působivějším vzhledem za mnohem méně peněz, což je v dnešní době obrovské plus. Interiér je velmi příjemný a prostorný. Tu a tam zavrže nějaké to madlo dveří, ale to se stává i u dražších aut. Pokud hledáte velké a spolehlivé rodinné auto, které nemá každý, tak Seat Tarraco je skvělá volba.

  Více na: https://drivezone.cz/recenze-seat-tarraco-xcellence/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *