Nové Audi Q3 se začíná rýsovat. Dorazí v roce 2025

Audi Q6 e-tron prototype

Audi se začíná připravovat na přechod k elektromobilitě, v Ingolstadtu tak chystají poslední generace automobilů se spalovacími motory pod kapotou. Jedním z takových modelů bude i třetí generace Audi Q3 připravovaná pro rok 2025. Co už o ní víme?

Už docela hodně, protože na silnice už vyrazily první prototypy tohoto automobilu. Už mají karoserii sériového vozu, díky čemuž máme představu o tvarech. Q3 třetí generace vsadí na nový stylistický směr značky, konkrétní změnou proti dnešní generace bude tvář, využívající rozdělené světlomety. Nízká světla v horní části přídě doplní výraznější světla pod nimi, po stranách ostře řezané masky. Záď pak podle všeho ozdobí koncová světla propojená vodorovným pásem.

Základem bude nejnovější evoluce koncernové platformy MQB Evo, sdílená například s novým Volkswagenem Tiguanem, chystaným pro rok 2024. Hlavně ale stejnou architekturu použije také připravovaná Cupra Terramar, která se bude po boku nového Audi Q3 vyrábět. Výrobu zajistí maďarská továrna Gyor.

Právě s Terramarem se budou patrně shodovat i rozměry. To konkrétně znamená, že příští Audi Q3 bude dlouhé zhruba 4,5 metru, oproti stávající generaci Q3 (interně F3) tudíž lehce povyroste.

Nabídka motorů pak bude primárně čítat elektrifikované motory. Základem bude podle všeho mild-hybridní benzinový čtyřválec 1.5 TFSI, který doplní benzinové dvoulitry i dvoulitrové turbodiesely. Samozřejmostí budou i plug-in hybridy. Ty nově využijí zážehový čtyřválec 1.5 TSI (110 kW) kombinovaný se zvětšenými bateriemi, pro delší dojezd v čistě elektrickém režimu.

Audi aktuálně připravuje významnou mezigenerační obměnu svých automobilů. Spolu s tím změní i logiku pojmenování. Vozy s lichým číslem v názvu budou nadále poháněna spalovacími motory, naopak auta se sudými čísly v názvy budou elektromobily. Prvním takovým autem dle této strategie je SUV Q6, následovat má nové duo A4 a A5. Nová A4 má být tudíž elektřinou poháněná, zatímco A5 má vsadit na spalovací motory.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *