KatalogAudiQ3

Audi Q3 (2018-)

Audi Q3 přišlo v roce 2018 ve své druhé generaci, s interním označením F3. Ta měla následovat úspěch předchůdce, který se stal jedním z nejprodávanějších modelů značky vůbec. Jedná se o zástupce čtyř kruhů v segmentu kompaktních SUV, patří tedy do stejné kategorie jako třeba konkurenční BMW X1 a Volvo XC40. Nabídku běžných variant doplňuje i sportovně orientované verze Audi RS Q3, poháněná benzinovým pětiválcem o objemu 2,5 litru.

Automobil v mezigenerační proměně výrazně narostl, natáhl se o 97 mm a rozšířil o 18 mm, což souviselo i s uvolněním prostoru pro městský crossover Audi Q2. Spolu s tím se měnil i design, tým Marca Lichteho nahradil obliny první generace ostřejšími hranami, ve stylu velkého Audi Q8. Vedle výchozího modelu je k dispozici i odvozené pětidveřové SUV kupé, nazvané Audi Q3 Sportback.

Jako technický základ posloužila koncernová modulární platforma MQB, konkrétně verze sdílená s Volkswagenem Tiguan. To znamená u všech verzí vzpěry typu McPherson s trojúhelníkovými spodními příčnými rameny vpředu a čtyřprvkové zavěšení vzadu. Poháněná jsou primárně přední kola, k dispozici jsou však i verze s pohonem všech kol. 

Audi Q3 (F3): Základní technická data

 • Délka x šířka x výška x rozvor: 4484 x 1856 x 1586 x 2680 mm
 • Objem zavazadlového prostoru: 530 litrů
 • Výroba: 2018- (Gyor, Maďarsko)

Ohodnoťte Audi Q3 i vy, v komentářích pod článkem

David Bureš

David Bureš je zakladatel a vedoucí redakce serveru Česko-slovenský auto katalog. V minulosti dlouhá léta působil na největším automobilovém magazínu v Česku, v roce 2022 rozjel tento projekt ČSAKA.cz. Miluje vozy značky Lamborghini, na autě hledá kombinaci každodenní praktičnosti a zábavného charakteru.

3 komentáře: „Audi Q3 (2018-)

 • Audi Q3 ve své druhé generaci vlastně nemá zásadních chyb, přesně odpovídá tomu automobilu, který zákazníci od prémiového kompaktního SUV čekají. Je pohodlné, uvnitř luxusní a navenek pohledné. Jenže je trochu nudné, chybí mu šmrnc, který předchůdce míval. V dané kategorii zkrátka najdete osobitější auta jako Evoque nebo XC40. Navíc i v rámci svého segmentu je Audi Q3 spíše dražší auto.

  Reagovat
 • Audi Q3 je přesně takové, co byste od kompaktního SUV luxusní značky mohli čekat. Pohodlné, uvnitř luxusní a atraktivní navenek. Jenže přestože je hezké a nedělá zásadní chyby (radili bychom pouze lépe naladit převodovku a pečlivěji odhlučnit motor), je vlastně trochu nudné, postrádá takový ten charakter, díky němuž byste se do něj zamilovali. Předchůdce přitom takový šmrnc měl…

  Více na: https://www.auto.cz/audi-q3-35-tdi-110-kw-vetsi-hezci-ale-opravdu-lepsi-128505

  Reagovat
 • Audi Q3 Sportback 45 2.0 TFSI 2020
  Plusy
  štýlový dizajn
  kufor s množstvom praktických riešení
  vzhľadom na tvar karosérie dostatok priestoru na zadných sedadlách
  vysoká kvalita spracovania interiéru
  skvelý infotainment
  výborný virtuálny prístrojový štít
  lahodný prejav motora
  perfektné fungovanie S-tronic prevodovky
  dobré naladenie pohonu všetkých 4 kolies

  Mínusy
  aj v športovom režime príliš ľahké riadenie

  Více na: https://dominiccars.sk/test-audi-q3-sportback-45-2-0-tfsi-quattro/

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *