Nová Toyota Camry pro rok 2024 odhalena. Známe i ceny

Toyota Camry XLE 2024

Toyota pro rok 2024 představuje novou, už devátou generaci populárního sedanu Camry. Ta se veřejnosti prezentovala na podzimním autosalonu v Los Angeles. Pár měsíců nato debutovala i evropská specifikace. Co o sobě Camry 9. generace prezentovaná jako modelový rok 2025 při premiéře prozradila? A kolik stojí?

„Toyota Camry stoupá k novým výšinám bez kompromisů,“ tvrdila automobilka v jednom z teaserů chystané novinky. Spekulovalo se o tom, zda to nebude znamenat upravenou koncepci do podoby crossoverů, nakonec se tomu tak však nestalo. Samotná silueta sedanu zůstala zachována.

Celková vizáž je však rozhodně sportovnější než u konzervativně pojaté dnešní generace. Autorem jsou designéři amerických stylistických center Toyoty v Newport Beach, v Kalifornii a Ann Arboru, v Michiganu. Grafika světlometů se inspirovala u dnešního Priusu, vybrané verze pak mají ještě sportovněji pojatý styl, díky difusoru nebo zadnímu spoileru.

Interiér sází na dvojici obrazovek. Digitální přístrojový štít je 7″ nebo 12,3″ dle verze, dotykový displej infotainmentu má v závislosti na verzi úhlopříčku 8″ nebo 12,3″. Za příplatek je tu i 10″ head-up displej.

Co se týče techniky, tak platforma TNGA-K byla převzata z předcházející generace, avšak v inovované podobě. To mimo jiné přináší novinku v nabídce, v podobě hybridního pohonu s možností pohonu všech kol. Dosavadní Camry je ve formě hybridu výhradně předokolka. Naladění má být sportovnější, což se týká hlavně sportovně stylizovaných derivátů.

Přichází Hybrid AWD

Podle očekávání se v útrobách objevuje nejnovější, pátá generace hybridního ústrojí Toyoty, která přinese ještě hladší chování a možnost delšího provozu čistě na elektřinu. K dispozici je kombinace dvou elektromotorů s 2,5litrovým benzinovým čtyřválcem, a to jako u prvního sedanu značky. Základní hybrid poskytuje výkon 165 kW, verze s pohonem všech kol poskytuje 170 kW.

Toyota Camry pro rok 2024, s interním označením XV80, je prezentováno jako auto navržené v USA a vyráběné v USA. Právě na americkém trhu se nové Camry začalo prodávat jako první, a to na jaře 2024. Jen krátce nato však dorazí i do Evropy. Výroba nového modelu bude zahájena v červnu 2024. První vozy budou v českých showroomech koncem léta 2024, přičemž předprodej začne už na jaře 2024. Na nástupce je už ostatně nejvyšší čas, dnešní Camry (XV70) se vyrábí už od roku 2017.

České ceny

České ceny Toyoty Camry nakonec byly zveřejněny v květnu 2024. Díky akční nabídce se první cena vešla pod milion, konkrétně činí 999.000 Kč. Již v základní výbavě Comfort zákazník získá vůz s LED světlomety, 17″ litýmy koly, digitálním klíčem nebo parkovacími senzory s brzdnou funkcí. Součástí výbavy je 12,3″ multimediální systém s vestavěnou navigací, sedmipalcový TFT přístrojový štít nebo bezdrátová nabíječka.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *