Cupra láká na nové SUV. Je to budoucí Ateca?

Cupra SUV 2024

Cupra, sportovnější a více prémiová sestra SEATu láká na příchod nového, středně velkého SUV, které má dorazit v roce 2024. S ohledem na velikost připravovaného vozu by mohlo jít o novou generací modelu Cupra Ateca.

Právě Ateca odvozená od stejnojmenného modelu sesterské značky SEAT byla v roce 2018 prvním modelem osamostatněné značky Cupra, do té doby sportovní divize SEATu. Premiéra novinky v roce 2024 tak rovněž nahrává spekulacím, že půjde o novou Atecu. Za dva roky bude totiž ideální čas na její mezigenerační výměnu.

Vzhled vozu však zatím neznáme. Nové SUV značky Cupra se na zveřejněné upoutávce ukrývá pod plachtou, a tak je znatelný jen tvar světlometů. Ten naznačuje použití agresivnějších tvarů než u dnešní Cupry Ateca. Délka novinky pak má čítat zhruba 4,5 metru, což by znamenalo mezigenerační nárůst rozměrů. Dnešní Ateca je dlouhá 4,36 metru.

Je tak otázkou, zda novinka nadále bude odvozena od Atecy, nebo zda dostane svébytný vzhled. Cupra totiž potvrdila, že nové středně velké SUV se bude vyrábět v maďarském Gyoru, po boku třeba Audi Q3. Mohlo by tak užít více prémiové prvky právě z Audi. To dnešní Cupra Ateca se vyrábí v Kvasinách, továrně Škody Auto, po boku výchozího SEATu Ateca a Škody Karoq využívající tu samou techniku. Pokud by se odlišné tvarování potvrdilo, mohl by nástupce dnešní Cupry Ateca nést i jiné jméno.

Dojezd až 100 km na elektřinu

Sdílnější však automobilka byla o technice novinky. Není velkým divem, že se nové SUV Cupry dočká elektrifikace. Potvrzen je tak příchod mild-hybridu i plug-in hybridu, s možností dobití baterií ze zásuvky. Ten přitom má použít tak velké baterie, že čistě na elektřinu ujede až 100 km!

Nové středně velké SUV je jedna z hned několika chystaných novinek značky Cupra pro následující roky. V roce 2024 má také přijít velké SUV s elektrickým pohonem Tavascan a v roce 2025 městské SUV s elektropohonem vycházející z konceptu Urban Rebel. Mluví se též o dalším voze, vyplňujícím mezeru mezi prodávaným hatchbackem Born a právě novým, středně velkým SUV. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *