Cupra UrbanRebel přijde v roce 2025. Těšme se i na bratry

Cupra UrbanRebel Concept 2022

Cupra představuje svoji budoucnost, která bude ve znamení hned tří nových modelů do roku 2025. Jedním z nich bude také nové městské SUV Cupra UrbanRebel. To se světu poprvé představilo loni, ve formě studie závodního speciálu, letos pak následuje varianta bližší sériovému modelu. Co o sobě už chystaná Cupra UrbanRebel prozradila?

Především svůj vzhled. Ten naznačil již koncept z roku 2021, letošní verze je ale bližší sériovému provedení. Z toho vyplývá, že UrbanRebel využije nový designérský směr značky, s přídí s vysoko posazenými světlomety připomínající hlavu žraloka. Záď pak využívá nízkých koncových světel. Jde tak o jistou evoluci stylu elektrického hatchbacku Born.

Pokud si pak sériové provedení uchová velikost konceptu, půjde o 4.036 mm dlouhý, 1.975 mm široký a 1.576 mm vysoký vůz s rozvorem 2.600 mm a světlou výškou 218 mm.

Základem je nová koncernová platforma MEB Small připravovaná pro elektromobily menších segmentů. Proti dnešní architektuře MEB známé už z několika kompaktů je hlavním rozdílem pohon předních kol. Celkově pak má jít o jednodušší techniku, určenou pro dostupnější elektroauta.

Konkrétně v útrobách konceptu pracuje elektromotor o výkonu 166 kW, který jej z 0-100 km/h umí zrychlit za 6,9 sekundy. Baterie neznámé kapacity pak mají vystačit pro plánovaný dojezd až 440 km.

UrbanRebel doplní i Elroq

Tato nová technika je pak důležitá i pro fanouška dalších koncernových značek. S jejím nasazením logicky počítá také Volkswagen a Škoda. Právě v případě mladoboleslavské by ji mělo využít připravované městské SUV zatím přezdívané Elroq, které se stane sourozencem UrbanRebelu, po jehož boku by se měl vyrábět ve Španělsku.

„Cupra UrbanRebel bude největším projektem naší společnosti v nadcházejících letech, protože je klíčový pro naši transformaci na plně elektrickou značku. Jsme v čele vývoje rodiny vozidel, která bude demokratizovat udržitelnou městskou mobilitu, pro různé značky v rámci koncernu Volkswagen,“ přiznává Werner Tietz, viceprezident pro výzkum a vývoj značky Cupra.

Cupra UrbanRebel je jednou ze tří novinek značky chystaných do roku 2025. Vyrábět se má v domovském závodě španělské automobilky v Martorellu. Rok před tímto SUV dorazí i velký model Tavascan a nové kompaktní SUV Terramar, které podle všeho nahradí dnešní model Ateca.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *