Novinky

Mercedes-Benz CLE dorazí v roce 2023. Půjde o nástupce někdejšího CLK

Mercedes-Benz dnes pracuje hlavně na rozšíření své palety elektřinou poháněných modelů, nezapomíná však ani na konvenční řady. Navíc i v tomto směru chystá naprostou novinkou. Pro rok 2023 je připravován nový Mercedes-Benz CLE. O co půjde?

Jak z názvu vyplývá, CLE bude vyplnění mezery mezi třídami CLA a CLS. Na rozdíl od nich však nepůjde o „čtyřdveřové kupé“, ale o kabriolet a kupé, jak naznačují první snímky testovacích prototypů. Nový Mercedes-Benz CLE totiž jako jediná řada nahradí dřívější kupé a kabriolety třídy C a třídy E, které se už přímých nástupců nedočkají. Kvůli klesajícímu zájmu o tyto druhy aut Mercedes redukuje nabídku takových modelů. Místo S kabriolet a AMG Roadster je tu nová generace roadsteru SL, kupé a kabriolety tříd C a E nahradí právě nová třída CLE. Rozměrově tak bude novinka umístěna mezi třídy C a E.

Mercedes CLE bude větší než třída C kabriolet/kupé a zároveň menší než E kupé/kabrio. Svým způsobem se tak bude jednat o nástupce někdejšího CLK, jen se jménem odpovídajícím dnešní logice jmen modelů Mercedesu. Z automobilky pak zaznívají hlasy, že na základě reakcí klientů stávajících modelů bude novinka luxusnější než dosavadní C kupé a zároveň sportovnější než dřívější E kupé.

Design je v tuto chvíli neznámou, prototypy se zatím ukrývají pod silnou vrstvou kamufláže. Očekává se však návaznost na dnešní třídu C (W206). Počítá se s dlouhou přídí a oble tvarovanou kabinou.

Návaznost na třídu C přitom platí jak pro exteriér, tak interiér, kde by se měla objevit horizontálně orientovaná obrazovka multimediálního systému. U kabria se pak očekává nasazení elektricky ovládané plátěné střechy.

Rozsáhlá elektrifikace

Stejně jako u třídy C najdeme i v útrobách CLE platformu MRA2 s motorem podélně vpředu a pohonem zadních kol. Očekává se tudíž příchod plug-in hybridních derivátů a mildhybridů už v základu, se standardně dodávaným devítistupňovým automatem. Základem má být benzinový dvoulitr doplněný o 48V pomocný elektromotor, vrcholná verze od AMG pravděpodobně převezme ústrojí z 63 S E Performance, což by znamenalo dvoulitrový plug-in hybrid. Na rozdíl od třídy C by však CLE mělo nabídnout i šestiválcové motory, minimálně u některých sportovních derivátů AMG.

Více se o novince teprve dozvíme. Mercedes-Benz CLE by se každopádně měl začít prodávat v roce 2023. Výrobu zajistí továrna Mercedesu v Brémách. Dříve se mluvilo o tom, že jako první se začne prodávat kabriolet. Nyní už je ale jasné, že jako první dorazí kupé, a to na podzim 2023.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *