WRC míří do České republiky! Přivítejte Central European Rally

Kalle Rovanperä: Rallye Nový Zéland 2022

Čeští fanoušci rallye se dočkali. Světový šampionát v rallye (WRC) oficiálně míří do České republiky. Organizátoři šampionátu totiž potvrdili, že součástí ročníku 2023 bude také nová soutěž nazvaná Central European Rallye (Rallye Střední Evropy), která se pojede na území Německa, Rakouska a České republiky! Potvrdily se tak spekulace, které v posledních týdnech několikrát hovořily o této možnosti.

Mezinárodní automobilová federace FIA zařadila Central European Rally v roce 2023 do kalendáře mistrovství světa, premiéra této nové soutěže je naplánována na 26.-29. října 2023. Společná organizace této významné sportovní akce v Německu, České republice a Rakousku se prezentuje jako jasný projev spojení těchto národů a jediný společný projekt svého druhu v evropském motorsportu. Stojí za ním ADAC, Autoklub České republiky a Rakouská federace automobilového sportu (AMF).

Detaily o nové Central Europen Rally budou teprve zveřejněny. Už teď však víme, že Central European Rally odstartuje v Praze a poté se přesune na náročné rychlostní zkoušky do jihozápadní části České republiky, Rakouska a Dolního Bavorska, konkrétně do okresů Freyung-Grafenau a Pasov. Cíl rallye bude v Pasově. Nejenže se v tomto německém městě stékají tři řeky, ale po průjezdu třemi státy zde Central European Rally bude i důstojně zakončena v podobě slavnostního vyhlášení na stupních vítězů. Díky své poloze v regionu nedaleko hranic s Českou republikou a Rakouskem bude Pasov po celé čtyři dny centrem rallye a na výstavišti bude také hostit servisní zónu.

Sen mnoha generací

„FIA World Rally Championship v České republice je snem našich fanoušků mnoha generací. A nám se ho společně s přáteli z partnerských federací Německa a Rakouska povedlo naplnit. Rally je u nás jednou z nejpopulárnějších disciplín automobilového sportu, spousta českých fanoušků vášnivě sleduje soutěže mistrovství světa a nyní ji mohou vidět poprvé u nás doma! Vzhledem k hluboké tradici českého automobilového průmyslu můžeme na světový šampionát v rally nahlížet i s hrdostí na naplnění odkazu našich předků, průkopníků motorismu. Koncept Central European Rally přitom vznikl v souladu s nejmodernějšími trendy pořádání vrcholných akcí na bázi přeshraniční spolupráce, jak jsme tomu svědky i v ostatních sportech. Věřím, že vedle nezapomenutelných zážitků a zvýšení mezinárodní povědomí o České republice jako velmoci motoristického sportu bude i výrazným přínosem pro turistický ruch a ekonomiku naší země. Unikátnost Central European Rally určitě umocní záměr odstartovat ji v Praze, srdci Evropy. Děkuji všem, kteří se na realizaci myšlenky zrodu této soutěže podíleli a za důvěru kolegům ze Světové rady motorsportu FIA,“ komentuje Jan Šťovíček, Prezident Autoklubu České republiky a člen Světové rady motorsportu FIA. Právě díky této jeho funkci se říká, že právě Šťovíček pomohl zajistit vznik této nové soutěže.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *