Novinky

Volkswagen T-Cross pro rok 2024: Schopnější, s novou tváří

Volkswagen T-Cross možná není auto, o kterém by tolik bylo slyšet. Ono to ale vlastně není potřeba. Aktuálně totiž patří mezi vůbec nejprodávanější modely VW, s více než 1,2 milionem prodaných kusů od zahájení produkce. Velký zájem o vůz znamená, že když nyní Volkswagen představuje facelift T-Crossu, jeho první kusy se k majitelům dostanou až v prvním čtvrtletí 2024.

Automobilka takhle předčasně vůz představuje hlavně kvůli svým zákazníkům, kteří budou díky tomu vědět, jaké auto si vlastně objednávají. Čekací lhůty totiž znamenají, že kdo si T-Cross v nadcházejících týdnech objedná, dostane už inovované provedení.

T-Cross pro rok 2024 je rozpoznatelný díky přepracovaným světlometům, s jinou grafikou vpředu i vzadu. Už v základu jsou LED, za příplatek pak využívají řešení LED Matrix, u T-Cross nabízené vůbec poprvé.

Uvnitř se nově standardně objevuje digitální přístrojový štít. Doprovází ho přitom volně stojící displej multimediálního systém, v základu 8″, za příplatek s úhlopříčkou 9,2″. Hlavně ale T-Cross v rámci modernizace zapracoval na použitých materiálech, které mají být kvalitnější a hodnotněji vypadající než dosud.

Ještě více se zapracovalo na variabilitě. Díky posuvné zadní lavici už dnes uměl T-Cross zvětšit svůj zavazadelník, nově ale zvládne utáhnout i dvě elektrokola. Nosnost příplatkového tažného zařízení se zvýšila z 55 na 75 kg, díky čemuž na „kouli“ nyní lze umístit právě dvě elektrokola.

Naopak na informace o motorech si zatím ještě počkáme. Oficiálně bude předprodej zahájen na konci roku 2023. Právě do konce roku je vůz na řadě trhů vyprodán.

David Bureš

David Bureš je vedoucí redakce serveru Česko-slovenský auto katalog. V minulosti dlouhá léta působil na největším automobilovém magazínu v Česku, v roce 2022 rozjel projekt ČSAKA.cz. Miluje vozy značky Lamborghini, na autě hledá kombinaci praktičnosti a zábavného charakteru.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *