Volkswagen T-Cross pro rok 2024: Schopnější, s novou tváří

Volkswagen T-Cross 2024

Volkswagen T-Cross možná není auto, o kterém by tolik bylo slyšet. Ono to ale vlastně není potřeba. Aktuálně totiž patří mezi vůbec nejprodávanější modely VW, s více než 1,2 milionem prodaných kusů od zahájení produkce. Velký zájem o vůz znamená, že když nyní Volkswagen představuje facelift T-Crossu, jeho první kusy se k majitelům dostanou až v prvním čtvrtletí 2024.

Automobilka takhle předčasně vůz představuje hlavně kvůli svým zákazníkům, kteří budou díky tomu vědět, jaké auto si vlastně objednávají. Čekací lhůty totiž znamenají, že kdo si T-Cross v nadcházejících týdnech objedná, dostane už inovované provedení.

T-Cross pro rok 2024 je rozpoznatelný díky přepracovaným světlometům, s jinou grafikou vpředu i vzadu. Už v základu jsou LED, za příplatek pak využívají řešení LED Matrix, u T-Cross nabízené vůbec poprvé.

Uvnitř se nově standardně objevuje digitální přístrojový štít. Doprovází ho přitom volně stojící displej multimediálního systém, v základu 8″, za příplatek s úhlopříčkou 9,2″. Hlavně ale T-Cross v rámci modernizace zapracoval na použitých materiálech, které mají být kvalitnější a hodnotněji vypadající než dosud.

Ještě více se zapracovalo na variabilitě. Díky posuvné zadní lavici už dnes uměl T-Cross zvětšit svůj zavazadelník, nově ale zvládne utáhnout i dvě elektrokola. Nosnost příplatkového tažného zařízení se zvýšila z 55 na 75 kg, díky čemuž na „kouli“ nyní lze umístit právě dvě elektrokola.

Naopak na informace o motorech si zatím ještě počkáme. Oficiálně bude předprodej zahájen na konci roku 2023. Právě do konce roku je vůz na řadě trhů vyprodán.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *