Škoda Fabia čtvrté generace už se vyrábí. Zatím jako hatchback

Škoda Fabia IV 2021

Nová Škoda Fabia se už vyrábí. Právě dnes opustila výrobní linku hlavního závodu společnosti v Mladé Boleslavi první Škoda Fabia čtvrté generace. Výrobní linky byly pro výrobu čtvrté generace tohoto malého automobilu rozsáhle upraveny. Zatím byla spuštěna výroba pětidveřového hatchbacku, Odvozené kombi bude následovat až v roce 2023.

„Zahájení výroby je vždy velmi výjimečným okamžikem, na který se pečlivě připravujeme. Dnes slavíme oficiální zahájení výroby nového modelu Škoda Fabia. Do rozsáhlé modernizace a další automatizace výrobních procesů jsme investovali celkem 110 milionů euro. Nyní se to vyplácí – je skvělé vidět, jak každé ozubené kolečko zapadá do sebe a vše hladce funguje. Rád bych poděkoval celému týmu za vynikající společný výkon,“ komentuje zahájení produkce Michael Oeljeklaus, člen představenstva Škoda Auto za oblast výroby a logistiky.

Nová Škoda Fabia vzniká na stejné výrobní lince jako modelové řady Scala a Kamiq využívající stejný technický základ v podobě platformy MQB A0. Před náběhem výroby provedla česká automobilka úpravy nejen na montážní lince, ale také v lisovně a svařovně. Celou řadu komplexních a fyzicky namáhavých výrobních operací převezmou roboti a umožní tím vysoký stupeň automatizace výrobních procesů.

Model Fabia je v nabídce mladoboleslavské značky už od roku 1999. Tehdy uvedená první generace byla s více než 1,7 milionem prodaných vozů jedním z nejúspěšnějších modelů v segmentu malých automobilů. Hranici 1,7 milionu vozů pokořila také druhá generace tohoto modelu nabízená od roku 2007. Spolu s třetí generací představenou v roce 2014 bylo od uvedení tohoto modelu na trh dodáno zákazníkům po celém světě 4,5 milionu jeho kusů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *