Nástupce Lamborghini Aventador se rýsuje pro rok 2023. Půjde o Revuelto?

Lamborghini již čile pracuje na nové generaci své vlajkové lodi. Model Avenatador už debutoval ve finální edici, a tak už se rýsuje jeho nástupce. Nová vlajková loď Lamborghini je chystaná pro rok 2023, světu by se však mohla představit už letos. Co už o novince víme?

Zatím moc ne, protože Lamborghini si jako již tradičně pečlivě udržuje svá tajemství, podobně jako jiní výrobci superaut. Přesto už na povrch vyplynuly některé informace, díky nimž už máme představu, co od novinky čekat.

Technika: Bude to V12

Vidlicové dvanáctiválce nemají v době stále přísnějších emisích na růžích ustláno, vedení Lamborghini ale v minulých měsících několikrát zdůraznilo, že i nástupce Aventadoru bude mít v útrobách atmosférický V12, a to přestože se spekulovalo o možnosti přezbrojení na vidlicový osmiválec.

Šéf automobilky Stephan Winkelmann dokonce už prozradil, že půjde o zcela novou generaci dvanáctiválce. Klíčovou změnou bude elektrifikace, nástupce Aventadoru totiž bude jistojistě hybrid, zřejmě plug-in hybrid, s možností dobíjení ze zásuvky. Vidlicový dvanáctiválec tak bude doplněný o elektromotor, zda to nějak změní jeho objem (Aventador využívá 6,5litr) je zatím ve hvězdách. Stejně jako to, zda bude třeba elektromotor umístěn u přední nápravy a bude tak zároveň součástí pohonu všech kol.

Design: Co navrhne Mitja Borkert?

Design novinky Lamborghini je zatím velkou neznámou. Prototypy automobilu už sice byly zachyceny, ukrývají se však pod tlustou vrstvou kamufláže, a tak lze jen těžko odhadovat přesné tvary. Výrazný difusor, tenká koncová světla nebo vysoko umístěné koncovky výfuku jsou však na prototypech nepřehlédnutelné. Lamborghini každopádně v minulosti mnohdy překvapilo výsledným ztvárněním, a tak o vzhledu teď můžeme opravdu jen spekulovat. Nepochybujeme však o tom, že vedle kupé později dorazí i roadster. Návrh má každopádně na starosti Mita Borkert se svým týmem, který jako šéfdesignér Lamborghini působí od roku 2016.

Jméno: Bude to Revuelto?

U Lamborghini je už tradičně napjatě očekává i jméno novinky. Výrobce ze Sant‘ Agaty má tradici v označování svých aut podle slavných býků z býčích zápasů, nástupce Aventadoru by ale mohla být výjimka, podobně jako třeba slavný Countach nebo Sesto Elemento. Spekuluje se o použití označení Lamborghini Revuelto, které si automobilka nechala letos zaregistrovat. To je španělský výraz znamenající např. neukázněný, přičemž podle registrace může být jméno použito i pro elektrické komponenty nebo dokonce elektromobil. Je tak otázkou, zda Revuleto tedy spíš nebude nějaký připravovaný koncept chystaného elektroauta Lamborghini. Už z minulosti má Lamborghini patentovaná také jména Tamburo či Encaste, což jsou další možnosti k využití.

(foto: Lamborghini Sián Roadster)

DB

David Bureš je vedoucí redakce serveru Česko-slovenský auto katalog. V minulosti dlouhá léta působil na největším automobilovém magazínu v Česku, v roce 2022 rozjel projekt ČSAKA.cz. Miluje vozy značky Lamborghini, na autě hledá kombinaci praktičnosti a zábavného charakteru.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *