Hyundai Casper dorazí i do Evropy. Cílí na Dacii i Citroën

Hyundai Casper 2021

Hyundai Casper je aktuálně nejmenší model této korejské značky. Jde o miniaturní crossover s délkou jen 3.595 mm. Jde tak o ještě menší model než u nás nabízený minivůz Hyundai i10. Dnes se vůz prodává na jihokorejském trhu, do budoucna však Hyundai Casper zamíří i na evropské trhy. Zřejmě se tak stane ještě během roku 2024.

Je to poměrně překvapivá zpráva, protože miniauta dnes v Evropě strádají a jejich nabídka se postupně zužuje. Hyundai ale segmentu věří, což dokazuje avizovaný příchod Casperu i nadále prodávaný model i10.

Casper přitom při příjezdu na evropské trhy čeká několik změn. Tou nejdůležitější je pohon. Evropský Hyundai Casper totiž má nabídnout výhradně elektrický pohon, zatímco jihokorejská specifikace má pod kapotou benzinové tříválce.

Auto má lákat hlavně na dostupnou cenovku. Půjde o jasně nejlevnější Hyundai s elektropohonem v nabídce. To znamená, že Hyundai Casper bude konkurencí hlavně pro Dacii Spring nebo Citroën ë-C3.

Spolu s elektrickým pohonem se Casper pro Evropu dočká také upraveného designu. Úpravy budou souviset právě s pohonem, což má znamenat třeba osobitou masku. Celkový funky styl s výraznou tváří však má zůstat zachován.

Hyundai Casper se světu představil v roce 2021, kdy byl uveden na korejský trh. Jde o čtyřmístné auto s délkou pod 3,6 metrů navržené dle tamější legislativy miniaturních vozidel, na něž se vztahují nižší daně. Jde tedy o korejskou verzi japonských kei carů. Vůz se v Koreji prodává s benzinovými tříválci 1.0 MPI a 1.0 T-GDI. Vedle osobní verze je tu i užitkový Van, který se rovněž může dostat do Evropy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *