Genesis G70 Shooting Brake se chystá pro rok 2022. Je specialitou pro Evropu

Genesis G70 Shooting Brake 2022 teaser

Luxusní divize koncernu Hyundai, značka Genesis, nadále pracuje na rozšiřování své nabídky, nedávno třeba oficiálně oznámila příchod stylového kombi G70 Shooting Brake. Zároveň zveřejnila první snímky tohoto kombíku střední třídy, který se podle oficiálních zpráv má začít prodávat v roce 2022.

Genesis G70 Shooting Brake využívá sportovně střiženou záď vozu, velikost odpovídá právě sedanu střední třídy G70. Je dlouhý 4.685 mm, široký 1.850 mm a vysoký 1.400 mm. Rozvor činí 2.835 mm. Praktičtější záď pak znamená o 40 % větší zavazadelník než u sedanu.

Oficiální oznámení příchodu tohoto derivátu přitom není žádným překvapením, už dříve byly během testování zachyceny maskované prototypy vozu. Genesis pak při nedávném oficiálním oznámení svého vstupu na evropské trhy prozradil, že chystá i jeden model navržený podle preferencí zákazníků v Evropě. A tím je právě G70 Shooting Brake, jelikož kombíky všeho druhu jsou na starém kontinentu stále populární.

Design auta navazuje na loni modernizovaný sedan G70. I ten se dočkal pro Genesis dnes charakteristického motivu „dvou linek“, tedy rozdělených světlometů i koncových světel. Sportovně střiženou záď pak zdobí výrazné koncovky výfuku.

Motorová nabídka zatím oznámena nebyla, výchozí G70 je nicméně jinde ve světě dostupné se zážehovým čtyřválcem 2.0 T-GDI (188 kW), benzinovým šestiválcem 3.3 T-GDI (274 kW) a turbodieselem 2.2 CRDi (149 kW). Tyto jednotky by se tak mohly objevit i v nabídce G70 Shooting Brake.

Postupný rozmach

Genesis vznikl osamostatněním od Hyundaie v roce 2015, až letos však vstupuje na první evropské trhy, prodávat začne nejprve ve Velké Británii, Německu a Švýcarsku. Na starém kontinentu zprvu začne prodávat velký sedan G80 a SUV GV80, následovat mají menší modely G70 (a G70 Shooting Brake) nebo GV70. Počítá se rovněž se třemi elektromobily, jedním bude elektrický derivát G80, druhým nový model s platformou E-GMP. Podoba třetího je zatím neznámá. Na český trh by Genesis měl vstoupit v druhé fázi evropského rozvoje značky, někdy v letech 2022 nebo 2023.

(aktualizováno)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *