Genesis vstupuje do Evropy. Luxusní značka Hyundaie dorazí i do Česka

Genesis G80 2021

Genesis konečně oznamuje svůj oficiální příchod do Evropy. V roce 2015 osamostatněná luxusní divize Hyundaie v posledních letech výrazně expandovala, rozšiřovala nabídku a vstupovala na další trhy, v Evropě však zatím stále chyběla. Už letos se to však změní, Genesis už v létě 2021 začne prodávat své vozy na prvních evropských trzích.

Expanze značky přitom bude postupná. Jako první se luxusní značky korejského koncernu Hyundai dočkají ve Velké Británii, Německu a Švýcarsku. Poté budou následovat i další trhy. S Genesisem se přitom počítá také v České republice, jak však oznámil PR českého zastoupení Hyundaie David Pavlíček na svém Twitteru, u nás se s Genesisem počítá až v další fázi jeho příchodu do Evropy, někdy v letech 2022 nebo 2023. Vybraní čeští dealeři Hyundaie nicméně budou schopni zajistit dovoz vozu již dříve, z Německa.

Postupné rozšíření nabídky

Genesis na evropských trzích jako první začne prodávat velký sedan G80 a SUV GV80. Posléze budou následovat také model střední třídy G70 a SUV GV70. Podle vyjádření značky se však na starém kontinentu zatím nepočítá s vlajkovou lodí G90.

Zato během roku od vstupu Genesisu do Evropy přijdou hned tři elektromobily. V jednom případě půjde o elektrický derivát G80, v dalším pak o zcela nový model, využívající základ v podobě elektrické platformy E-GMP, uvedené v Hyundaii IONIQ 5 nebo Kie EV6. Rovněž se počítá s modelem, přímo navrženým podle potřeb evropské klientely, což podle všeho bude dříve naznačený shooting brake odvozený od G70.

Genesis přitom chce zaujmout vozy odladěnými přímo podle požadavků evropské klientely. Prototypy aut proto jezdily v 15 zemích Evropy, navštívily také Severní smyčku Nürburgringu.

V těžké konkurenci luxusních značek Genesis bude chtít zaujmout speciální péčí o zákazníka. K dispozici sice budou speciální „studia“ v zajímavých lokacích (jako první otevřou v Londýně, Mnichově a Curychu), zákazník ale v případě zájmu nebude muset dealerství vůbec navštívit. Prodej bude moci probíhat online, k dispozici bude i osobní asistent. Ten klidně zajistí předání vozu doma nebo v kanceláři, stejně tak auto vyzvedne pro případnou servisní prohlídku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *