Nový Range Rover Sport za rohem. Představí se co nevidět

Range Rover Sport 2022 teaser

Automobilka Land Rover začala postupně obměňovat svoji luxusní řadu Range Rover. Začalo se vlajkovou lodí, Range Roverem, která po loňské podzimní premiéře aktuálně míří k prvním zákazníkům. Nyní bude následovat odvozený model Range Rover Sport, který se má světu představit 10. května 2022. Britský výrobce už láká na premiéru tohoto velkého SUV.

V pořadí půjde už o třetí generaci tohoto modelu, jehož aktuální provedení se prodává už nějakých 10 let. Je tak nejvyšší čas na nástupce.

Základem přitom bude zcela nová technika, v podobě platformy MLA Flex. Přinese o 50 % vyšší tuhost karoserie, při zlepšení jízdního komfortu. Navíc také umožní rozsáhlou elektrifikaci nabízených pohonných jednotek.

Očekává se příchod mild-hybridních šestiválců jako u Range Roveru. Do budoucna zřejmě rovněž dorazí čistě elektrické provedení. Na vrchol nabídky se každopádně usadí 4,4litrová V8 s dvěma turbodmychadly původem od BMW, která nahradí dosavadní pětilitrovou kompresorovou V8. Mnichovské srdce si však britský výrobce odladí podle svých představ.

Design podle všeho naváže na vlajkový Range Rover, a to zřejmě včetně interiéru. Rozdílem však bude celkově sportovnější silueta a zřejmě i obecně dynamičtější zevnějšek.

Range Rover Sport se sice světu představí již příští měsíc, zákazníci si ale na něj ještě počkají. Uvedení na trh se očekává až v druhé polovině roku 2022.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *