Tesla Model Y zná české ceny. Zatím vám ji dovezou z Číny

Tesla Model Y 2020

Tesla konečně začala nabízet Model Y také v Evropě, a tak díky zveřejněnému konfigurátoru známe i její české ceny. Začínají na částce 1.724.490 korun za variantu Long Range s pohonem všech kol.

Ta nabízí kombinovaný výkon 258 kW díky dvojici elektromotorů pro pohon všech kol a akumulátor s kapacitou 75 kWh, který má vystačit na odhadovaný dojezd 505 km. Takový Tesla Modely Y zrychlí z 0-100 km/h za pět sekund a jede nejvyšší rychlostí 217 km/h.

Komu by takové hodnoty nestačily, je tu verze Performance. Ceny takového SUV Tesla Model Y startují na částce 1.874.490 korun. Díky úpravám toto provedení je na stovce za 3,7 sekundy a jede maximálně 241 km/h. Dojezd se však zkrátí na 480 km.

Ceny každopádně znamenají, že Tesla hodlá nadále zdůrazňovat svůj prémiový charakter. Mnohá konkurence je totiž cenově dostupnější. Audi Q4 E-tron s pohonem všech kol o celkovém výkonu 220 kW přijde v základu na 1.533.900 korun, podobně velký crossover Hyundai Ioniq 5 s pohonem všech kol a výkonem 225 kW zase 1.469.990 korun.

Plusem Tesly je každopádně slušná výbava. Model Y už v základu pořídíte s 19″ koly, hudebním systémem se 14 reproduktory a subwooferem, vyhříváním sedadel vpředu i vzadu, LED mlhovkami, bezdrátovým nabíjením chytrých telefonů, navigací nebo sledováním mrtvých úhlů.

Při objednávce nyní je předpokládaný datum dodání naplánován na září. Automobilka Model Y zatím musí do Evropy vozit ze své čínské továrny v Šanghaji. Původní plány počítaly již s výrobou přímo v Evropě. Výstavba výrobního závodu poblíž německého Berlína se ale pozdržela, a tak Tesla musela svoji strategii přehodnotit. Výroba v německém závodě začne až někdy na přelomu roku, do té doby se Model Y bude na starý kontinent dovážet z Číny.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *