Český trhVideo

Policejní BMW míří do služby! Zatím prvních 10 kusů

Policie České republiky si převzala první kousky BMW 540i xDrive Touring, které budou sloužit v jejích barvách. Do policejní služby zatím míří 10 kusů BMW, v rámci uzavřených dvou rámcových dohod se počítá s dodávkou celkem 70 automobilů. Polovina vozů je v provedení pro dohled na dálnicích v barvách policie a druhá pro vysokorychlostní pronásledování bez označení a se skrytým výstražným zvukovým a rozhlasovým zařízením. 

Předání prvních deseti vozů BMW 540i xDrive Touring proběhlo 15. července v showroomu BMW Stratos Auto v Praze na Proseku. Velmi mě těší, že jsme uspěli ve výběrovém řízení s vozy prémiové značky za výhodnější cenu než konkurence. Dálniční policisté dostávají speciálně vybavená vozidla. Věřím, že nová vozidla přispějí ke zvýšení bezpečnosti provozu na našich dálnicích,“ uvedl v rámci předání jednatel společnosti Stratos Auto Martin Strakoš.

„Nová vozidla BMW jak v komerčním provedení, tak i v provedení Policie ČR budou zařazena zejména na dálničních odděleních jednotlivých krajských ředitelství policie a na celorepublikovém útvaru služby dopravní policie, tedy u Speciálního oddělení dohledu Čechy a Morava,“ dodal ředitel služby dopravní policie plk. Jiří Zlý.

Všechny vozy disponují například speciální výbavou pro užití práva přednosti v jízdě, zvláštním výstražným zvukovým zařízením, speciální zástavbou (úložný prostor a pracovní deska) pro službu dopravní policie, nezávislým kamerovým systémem a měřičem rychlosti.

Policejní bavoráky jsou konkrétně modely BMW 540i xDrive Touring. Pod kapotou jim tudíž pracují mild-hybridní zážehové šestiválce o výkonu 245 kW, kombinované s pohonem všech kol xDrive, osmistupňovou samočinnou převodovkou a adaptivním podvozkem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *