Toyota Urban SUV za rohem. Elektrický Yaris Cross se odhaluje

Toyota Urvan SUV

Automobilka Toyota je dlouholetým propagátorem hybridního pohonu, a to až takovým, že se skoro zdá, že trend elektromobility trochu zaspala. Ujíždějící vlak však rychle dohání, v Japonsku v blízké době chystají rozsáhlou expanzi aut s elektrickým pohonem. Jedním z nich bude i sériová verze aktuálně odhalené studie Toyota Urban SUV. Co je zač? A kdy se ho dočkáme na trhu?

Zjednodušeně řečeno, jde o Yaris Cross s elektrickým pohonem. Toyota Urban SUV je totiž koncept městského SUV s elektropohonem. Sama automobilka o něm prohlašuje, že tento nový vůz bude nejmenším a cenově nejdostupnějším z plánované modelové nabídky bateriových elektromobilů. Postaví se konkurentům v segmentu B-SUV, který bude podle Toyoty jedním z největších evropských trhů pro bateriové elektromobily.

Na trh přitom dorazí už brzy, sériová verze Toyoty Urban SUV se má začít prodívat během roku 2024, kdy budou odhaleny i bližší informace o tomto voze. To se dozvíme cena i jméno. Zatím totiž není jasné, zda si sériové auto uchová jednoduchý název studie.

Už nyní však víme, že Urban SUV nabídne možnost výběru ze dvou různých baterií: zákazníci budou moci volit mezi dvěma provedeními baterie o různé kapacitě podle vlastních potřeb a priorit ve smyslu finanční dostupnosti a dojezdu.

Design by pak měl být odhalené studii hodně blízko. Zachovány by měly být i rozměry konceptu, který je dlouhý 4.300 mm, široký 1.820 mm a vysoký 1.620 mm. Přestože o Urban SUV mluvíme jako o elektrickém Yarisu Cross, design obou městských SUV je zcela svébytný. Nové elektrické SUV využívá nejnovějších stylistických motivů, známých z aktuálního Priusu nebo C-HR druhé generace. Na mysli máme třeba řešení světlometů.

Sázka na elektrická SUV

Toyota Urban SUV je jedním z šesti chystaných bateriových elektromobilů, které japonská automobilka uvede na evropské trhy do roku 2026. Dalším z nich budou sériové verze konceptů Sport Crossover a Compact SUV a zatím neodhalená dvojice větších SUV. Šestým do party bude už nabízený crossover bZ4X.

I díky svému různorodému portfoliu elektrifikovaných produktů Toyota postoupí v naplňování cíle nabízet do roku 2035 výhradně vozidla s nulovými emisemi a do roku 2040 dosáhnout úplné uhlíkové neutrality.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *