Nové DS 8 se chystá pro rok 2024. Bude to elektrické SUV-kupé?

DS Aero Sport Lounge 2024

Francouzské prémiové značce DS se daří, a tak tento člen skupiny Stellantis v posledních letech postupně rozšiřuje svoji nabídku. Aktuálně se podle informací francouzských médií rýsuje model nazvaný DS 8. Kdy dorazí? A o co půjde?

Francouzský magazín L’Argus tvrdí, že DS 8 je chystané pro rok 2024. Automobil s interním označením D85 má přitom být úplnou novinkou v nabídce značky. Má jít o SUV-kupé s elektrickým pohonem. Představí se v druhé polovině roku 2024, s uvedením na trh pravděpodobně až během roku 2025.

Základem bude nová platforma STLA Medium koncernu Stellantis, jehož je značka součástí. Ta je přizpůsobena elektrickému pohonu, přičemž velké baterie mají poskytnout dojezd přes 700 km na jedno nabití. Stejnou architekturu už používá nový Peugeot 3008, díky němuž máme představu o technických parametrech DS 8. Kapacita baterií bude činit až 98 kW dle varianty, výkon by pak měl dosáhnout až 240 kW u modelu s pohonem všech kol, díky dvojici elektromotorů.

Design má vycházet z konceptu Aero Sport Lounge z roku 2020. Nepůjde přitom jen o jednotlivé detaily, využité už i na jiných modelech značky, ale také o celkovou siluetu. Půjde tedy o jakési SUV-kupé nebo crossover s prvky shooting braků, chcete-li, které zkombinuje nízkou siluetu s vyšší stavbou podvozku. To už potvrzují i první špionážní snímky testovacích prototypů. Délka se má pohybovat okolo hranice 4,8 metru. Velikostně tak překoná dosavadní DS 7.

Podoba nicméně možná také naváže na avizovaný koncept chystaný pro následující měsíce.

Výroba v Itálii

Sama automobilka zatím oficiální informace o DS 8 neposkytla. Jediným náznakem je zpráva o chystaném zahájení výroby dvou modelů značky v italském závodě Melfi, v oblasti Basilicata mezi Neapolí a Bari. Jedním z nich bude právě automobil označovaný jako DS 8 (DS 6 podle jiných zdrojů). Později se tu bude patrně vyrábět také nástupce dnešní DS 7, který rovněž použije elektropohon.

DS 8 je součástí strategie značky, která počítá s tím, že od roku 2024 budou všechny její nově představené automobily používat elektrický pohon. Vedle nové DS 8 se pro rok 2024 chystá také elektrická verze DS 4.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *