Novinky

SEAT Arona se v roce 2025 dočká faceliftu. Co se má změnit?

O značce SEAT v poslední době není moc slyšet. Španělská automobilka totiž vsadila spíše na prémiověji laděnou značku Cupra, jejíž vozy vydělávají více, a tak SEAT byl trochu mimo pozornost. To však neznamená, že by tato tradiční značka měla končit, jak se občas spekulovalo. Aktuálně chystá několik novinek, jednou z níž bude i modernizovaný SEAT Arona pro rok 2025. Půjde o druhý facelift tohoto městského SUV od jeho příchodu na trhu.

Příchod inovované Arony přiznal šéf SEATu a Cupry Wayne Griffiths při oznámení finančních výsledků automobilky za uplynulý rok. Při této příležitosti rovněž oznámil příchod modernizované Ibizy pro rok 2025. Faceliftu se v blízké době dočká také Leon i stárnoucí Ateca, zatímco další budoucnost rodinného SUV Tarraco je v tuto chvíli neznámá.

„Chceme vrátit značku SEAT tam, kam patří, a pokračovat v dvouciferném růstu z loňského roku novými investicemi do značky a jejích modelů,“ komentuje Griffiths tyto plány. Do budoucna by tak SEAT měl nadále hrát roli značky pro mladé. V tomto směru SEAT také zvažuje nabídnutí elektromobilu. Ostatně v domovské továrně automobilky se v budoucnu budou vyrábět kompaktní elektromobily Cupra Raval a Volkswagen ID.2.

Co očekávat od Atecy pro rok 2025 zatím není jasné. Očekává se ale nasazení mild-hybridního pohonu, zřejmě ve formě benzinového tříválce 1.0 eTSI. Vyloučen není ani příchod plug-in hybridu.

Design se pak změní spíše decentně, jak odhalily přiložené záběry z prezentace. Nové budou světlomety, s originálním vykousnutím, i výraznější nárazník. Obdobných úprav se pro rok 2025 dočká také Ibiza. Uvnitř pak očekávejme modernizovaný infotainment, s novými funkcemi.

David Bureš

David Bureš je zakladatel a vedoucí redakce serveru Česko-slovenský auto katalog. V minulosti dlouhá léta působil na největším automobilovém magazínu v Česku, v roce 2022 rozjel tento projekt ČSAKA.cz. Miluje vozy značky Lamborghini, na autě hledá kombinaci každodenní praktičnosti a zábavného charakteru.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *